pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Edward I. Wielki, budzący postrach król
Księgarnia »
Książki »
książka:

Edward I. Wielki, budzący postrach król

autor:

Marc Morris

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788378897897
ISBN: 978-83-7889-789-7
Data: 2018-10-11
61.43  79.99  18.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Edward I. Wielki, budzący postrach król - Marc Morris - opis książki:

"Marc Morris jest historykiem i prezenterem telewizyjnym specjalizującym się w tematyce średniowiecza, a także autorem książek A Great and Terrible King, King John oraz Norman Conquest, ogłoszonej bestsellerem przez Wall Street Journal i USA Today. Mieszka w Anglii.

W 2003 roku był prezenterem bardzo chwalonego cyklu programów telewizyjnych Castle dla Channel 4 i napisał książkę stanowiącą dodatek do niego (obecnie wydaną w miękkiej oprawie przez wydawnictwo Hutchinson). Miał też wkład w inne programy o historii w radiu i telewizji.

Morris, jako ekspert w dziedzinie średniowiecznej monarchii i możnowładców, a także członek Royal Historical Society, napisał liczne artykuły dla History Today, BBC History Magazine i Heritage Today (obecnie opublikowane razem w formie e-booka Kings and Castles).

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Napoleon V ukazała się inna biografia tego autora - Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.

Oto pierwsza duża biografia prawdziwie potężnego króla - człowieka, który narodził się, by rządzić Anglią, i który wierzył, że należy mu się prawo do rządów nad całą Brytanią. Jego panowanie należało do najbardziej imponujących i najważniejszych na przestrzeni całego średniowiecza; doprowadziło do wojen i podbojów na niespotykaną wcześniej skalę; pozostawiło też narody Brytanii podzielonymi, a podział ten utrzymał się od czasów Edwarda aż do współczesności.

Miliony ludzi znają Edwarda I jako "Długonogiego", człowieka, który podbił Szkocję, i nemezis sir Williama Wallace a ("Waleczne Serce"). Opowieść ta stanowi jednak tylko końcowy rozdział w życiu monarchy, które w zdumiewający sposób przepełnione było aktywnym działaniem. Wcześniej Edward pokonał i zabił w walce słynnego Szymona de Montfort; odbył podróż przez Europę do Ziemi Świętej, podążając na krucjatę; podbił Walię, na zawsze kładąc kres dynastii jej rodzimych władców, a także budując najwspanialszą sieć zamków, jaką w ogóle stworzono w dziejach. Zbierał największe armie, jakie widziały wieki średnie, i zwoływał największe parlamenty; dokonał niesławnego czynu wypędzenia wszystkich Żydów ze swojego królestwa. Był najdłużej żyjącym z królów średniowiecznej Anglii i spłodził aż piętnaścioro dzieci z pierwszą żoną, Eleonorą Kastylijską, zaś po jej śmierci wzniósł "Krzyże Eleonory" - najokazalsze tego rodzaju pomniki, jakie kiedykolwiek stworzono dla angielskich monarchów czy monarchiń.

Marc Morris w swej książce przeprowadza zupełnie nową analizę owych sił, które napędzały Edwarda przez cały okres jego nieustającej działalności: jego charakter, wiarę chrześcijańską i poczucie przeznaczenia Anglii - poczucie, które zostało ukształtowane szczególnie przez historie o legendarnym królu Arturze. Autor bada również rozmaite powody, dla których przeciwnicy Edwarda (w tym Llewelyn ap Gruffudd i Robert Bruce) stawili mu opór, oraz owe nader odmienne społeczności, które istniały wówczas w Szkocji, Walii i Irlandii. W efekcie powstała bardzo obszerna opowieść - oparta na badaniach przeprowadzonych w sposób perfekcyjny, a jednak przekazana w sposób urzekający - a także żywy obraz średniowiecznej Brytanii, w chwili gdy rozstrzygnął się jej los."

Książka „Edward I. Wielki, budzący postrach król” - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V.

Książka posiada 450 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Edward I. Wielki, budzący postrach król"
Marc Morris - autor m.in.:
Podbój normański - okładka książki
Podbój normański Marc Morris;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kadyks 1810-1812 - okładka książki
Kadyks 1810-1812 Krzysztof Mazowski
Kronika Thietmara - okładka książki
Kronika Thietmara Thietmar, Marian Z. Jedlicki (tłum.)
Kryzys w śniegu. Kampania zimowa - okładka książki
Kryzys w śniegu. Kampania zimowa 1806-1807 roku.... James R. Arnold, Ralph R. Reinertsen
Produkty podobne: