pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Nie Ma - okładka książki
Nie Ma pozycja dostępna
Gottland - pudełko audiobooku
Gottland pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Dźwięki marzeń. Reportaże i rozmowy
książka:

Dźwięki marzeń. Reportaże i rozmowy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Editio
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
EAN: 9788324668410
ISBN: 978-83-246-6841-0
Data: 2012-12-21
Cena wydawcy: 14.90 złpozycja niedostępna

Dźwięki marzeń. Reportaże i rozmowy - Marta Kowalczyk-Hernik, Joanna Morga, Ola Kurowska, Beata Kołakowska, Aleksandra Pawlicka - opis książki:

Całkowity dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na zakup aparatów słuchowych dla dzieci z wadą słuchu.

Książka opowiada o doświadczeniach i potrzebach osób niesłyszących oraz ich bliskich. W projekt ten bezinteresownie włączyli się dziennikarze, którzy pod kierunkiem Mariusza Szczygła i Julianny Jonek z Instytutu Reportażu pracowali nad reportażami i wywiadami.

Inspiracją do powstania książki były nasze wieloletnie doświadczenia w realizacji programu Dźwięki Marzeń, który prowadzimy na rzecz dzieci z wadą słuchu. W tym czasie poznaliśmy mnóstwo poruszających historii dzieci, rodziców, terapeutów i lekarzy. Chcemy podzielić się nimi z czytelnikami.

- Do przekazania Państwu tych opowieści wybraliśmy formę reportażu. Wierzymy bowiem, że ten gatunek pozwoli czytelnikom być blisko przeżyć bohaterów, ale jednocześnie pozostawi miejsce na własną refleksję. Tym bardziej, że autorzy przedstawiają różne spojrzenia na świat ciszy i świat dźwięków, a ich bohaterowie swymi historiami potwierdzają, że temat ten ma wiele wymiarów - mówi Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Do projektu zaprosiliśmy dziesięciu dziennikarzy, którzy, spotykając się z jej bohaterami i prowadząc wielogodzinne rozmowy, zbierali materiały do swoich publikacji. Autorami są: Marta Kowalczyk-Hernik (Radio PIN), Joanna Morga (PAP), Ola Kurowska (Służba Zdrowia), Beata Kołakowska (Charaktery, Puls Medycyny), Aleksandra Pawlicka (Newsweek), Katarzyna Pinkosz (Mamo to ja), Marcelina Szumer (Przekrój, Tygodnik Powszechny), Paweł Wieczorek (Tygodnik Powszechny, Wprost), Kornelia Wróblewska (Polsat News), Agnieszka Rogal (TOK FM). Wszystkim dziękujemy za włączenie się w projekt.

W efekcie tej współpracy powstało 10 wyjątkowych reportaży, które pokazują historie osób niesłyszących z szerokiej perspektywy. Są tu ukazane dylematy związane z wychowaniem dziecka z wadą słuchu, pierwszym szokiem związanym z diagnozą, podjęciem rehabilitacji, założeniem aparatu, są reakcje na pierwsze sukcesy terapii. W książce można znaleźć także rozmowy z osobami zaangażowanymi we wsparcie osób z wadą słuchu, m.in. z Jurkiem Owsiakiem, z Olgą Bończyk.

Książka „Dźwięki marzeń. Reportaże i rozmowy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Editio.

Książka posiada 0 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dźwięki marzeń. Reportaże i rozmowy"
Marta Kowalczyk-Hernik, Joanna Morga, Ola Kurowska, Beata Kołakowska, Aleksandra Pawlicka - autor m.in.:
Zanskar. Książka do pisania - okładka książki
Zanskar. Książka do pisania Aleksandra Pawlicka;
...bardzo dawno temu, mniej więcej - okładka książki
...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek Jan Tomasz Gross, Aleksandra Pawlicka;
Jest życie po końcu świata - okładka książki
Jest życie po końcu świata Joanna Kos-Krauze, Aleksandra Pawlicka;
Siedem razy świat - okładka książki
Siedem razy świat Aleksandra Pawlicka, Jacek Pawlicki;