pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dżozef

Autor książki:

Jakub Małecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788381291095
ISBN: 978-83-8129-109-5
Data: 2018-04-30
27.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dresiarz Grzegorz, biznesmen Kurz, stary Maruda i ten Czwarty. Doborowe towarzystwo w jednej sali szpitalnej. Ich historia byłaby jednak zupełnie inna, gdyby nie włączył się w nią jeszcze ktoś: Joseph Conrad. Jego obecność zmienia tutaj wszystko.

Grzesiek Bednar zostaje napadnięty na warszawskiej Pradze i trafia do szpitala ze złamanym nosem. Tu poznaje trzech mężczyzn, z którymi wyruszy do swoistego jądra ciemności: pięćdziesięcioletniego biznesmena, wiecznego malkontenta oraz Czwartego - wielbiciela prozy Josepha Conrada. To właśnie ten czwarty, Stanisław Baryłczak, stanie się przyczyną kłopotów. Majacząc, skłania Grzegorza do spisania swojej "ostatniej powieści". Opowiada o małym Stasiu powołującym do życia kozła z drewna, który staje się jego towarzyszem i przekleństwem.

Opowieść Czwartego z każdym dniem jest bardziej mroczna, a przestrzeń, w której przebywają mężczyźni, zaczyna się kurczyć. Sale znikają, a ściany zaczynają się do siebie zbliżać - wszystko to potęguje lęki bohaterów i wzmaga niepokój narastający w czytelniku.

"Dżozef" w nowej odsłonie. Poprawiona wersja powieści z 2011 roku.

***
Ryzykowny gest: napisać dziś powieść, dla której punktem odniesienia jest Joseph Conrad. Jakub Małecki podjął to wyzwanie i wygrał. Udowodnił aktualność patrona swojej prozy, a przy tym zachował własny, niepowtarzalny głos.

- Piotr Gajdowski, "Newsweek"
Fragment książki - Dżozef issuu.com/wydawnictwosqn/docs/dzozef_issuu

Książka "Dżozef" - Jakub Małecki - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2018 r. Cena 27.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.