pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Dzogczen. Esencja serca Wielkiej Doskonałości
książka:

Dzogczen. Esencja serca Wielkiej Doskonałości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rogaty Budda
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 242 s.
EAN: 9788394225049
ISBN: 978-83-9422-504-9
Data: 2017-11-08
Cena wydawcy: 72.00 złpozycja niedostępna

Dzogczen. Esencja serca Wielkiej Doskonałości - XIV Dalajlama - opis książki:

Jego Świątobliwość XIV Dalajlama uważany jest za czołowego buddyjskiego przywódcę naszych czasów. Jako przebywający na uchodźstwie duchowy zwierzchnik narodu tybetańskiego jest zarazem wyjątkowym nauczycielem, uczonym, laureatem pokojowej nagrody Nobla i autorem ponad stu książek.

To najobszerniejsza, a zarazem najbardziej szczegółowa praca ze wszystkich dostępnych publikacji poświęconych tematyce dzogczen. Nauki te dotyczą Wielkiej Doskonałości, esencji serca pradawnej tradycji njingma buddyzmu tybetańskiego. Podejmując ten ezoteryczny temat - po raz pierwszy w formie drukowanej - Jego Świątobliwość ukazuje czytelnikom tajniki jednego z najgłębszych i najdonioślejszych systemów buddyjskiej medytacji. Omawia przy tym filozoficzne podwaliny tego systemu oraz obecne na jego gruncie praktyki, uwzględniając podejścia różnych szkół i różnych nauczycieli.

W swojej pracy Jego Świątobliwość składa hołd wyjątkowości dzogczen i umieszcza te nauki w szerszym kontekście ogólnie pojętego buddyzmu tybetańskiego. Prezentuje również esencję praktyki dzogczen i udziela odpowiedzi na takie pytania jak to, dlaczego Wielka Doskonałość nazywana jest zwieńczeniem wszystkich pojazdów, jakie są jej szczególne właściwości i z jakimi podstawowymi zasadami innych ścieżek powinni być zaznajomieni adepci dzogczen.

Książka „Dzogczen. Esencja serca Wielkiej Doskonałości” - oprawa miękka - Wydawnictwo Rogaty Budda.

Książka posiada 242 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dzogczen. Esencja serca Wielkiej Doskonałości"