pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dziwożona

Dane szczegółowe:
Wydawca: bajka
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 36 s.
Wymiar: 190x225 mm
EAN: 9788365479778
ISBN: 978-83-6547-977-8
Data:2021-11-17
Cena wydawcy: 34.90 zł zapowiedź

Opis książki:

Baśń tę dedykuję wszystkim, którzy boją się być sobą - napisała Roksana Jędrzejewska-Wróbel na okładce Dziwożony, baśni o wolności. Wolności, do której brama wcale nie jest zamknięta. Wystarczy się odważyć.

Małe mieszkanki pięknego, jasnego Domu dla Dziewczynek słodko uśmiechają się od rana do wieczora - posłuszne i dobrze ułożone. Myśli o wolności nawet nie przychodzą im do głowy, szczególnie że dyrektor Wiktoria Blum nieustannie karmi je opowieściami o strasznych dziwożonach... Tylko Madzia, która wciąż zadaje sobie wiele pytań, pewnego wieczoru zdobywa się na odwagę i - wbrew zakazom - podchodzi do okna, by popatrzeć na księżyc w pełni. Wie, że grozi to uprowadzeniem przez dziwożonę, ale ciekawość świata jest większa niż lęk... Potem wszystko toczy się jak w opowieściach pani Blum - a jednak dziewczynka jest szczęśliwa. Bo wolność daje szczęście.

Madzia nie chce być już słodką dziewczynką z fermy certyfikowanej. Chce być sobą - której śmiech jest prawdziwy jak ona sama. I chce, by jej koleżanki odważyły się być SZCZĘŚLIWE, BO WOLNE.

To trzecia z siedmiu Baśni nie dość znanych, których bohaterki wyruszyły w drogę, by zrozumieć, od czego zależy szczęście. Warto poznać albo przypomnieć sobie baśń o niepokornej dziwożonie, którą opowiada na nowo mistrzyni odczytywania starych prawd, autorka bestsellerowej książki Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii.

Cykl Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane tworzą tomy: Kwiat paproci, Szklana Góra, Dziwożona, Woda żywa, Żelazne trzewiczki, Kije samobije i Śpiący rycerze. Serię zaprojektowała i wszystkie książki po mistrzowsku zilustrowała Marianna Oklejak.

Książka "Dziwożona" - Roksana Jędrzejewska-Wróbel - oprawa twarda - Wydawnictwo bajka. Książka posiada 36 stron i została wydana w 2022 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]