pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziwne przypadki ludzkiego mózgu

Autor książki:

Sam Kean

Dane szczegółowe:
Wydawca: Feeria
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 204x143 mm
EAN: 9788372296474
ISBN: 978-83-7229-647-4
Data: 2017-04-27
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Naprawdę dziwne są przypadki ludzkiego mózgu, fascynujące i straszne jednocześnie, a w ujęciu Sama Keana stają się wciągające niczym najlepszy kryminał! Bo opowieści o tym, co kryło się w koronowanych i prezydenckich głowach oraz głowach zwykłych śmiertelników, którzy mimo woli zapisali się na kartach neurochirurgii, są absolutnie niezwykłą historią. Czytając o perypetiach owych pacjentów i neurochirurgów, którzy - czasem przypadkiem, metodą prób i błędów (na ludzkich głowach!), a czasem świadomie idąc pod prąd tendencjom swojej epoki - odkrywali tajemnice mózgu, zyskujemy wgląd w procesy zachodzące w ludzkim wnętrzu i rozwiązania najróżniejszych zagadek, w tym:
- Jak się pozbyć wrażenia fantomowej ręki czy nogi oraz jak zaakceptować zrekonstruowaną część własnego ciała?
- Na czym polega mechanizm epilepsji?
- Jak to możliwe, że niewidomy doskonale porusza się w przestrzeni, czasem lepiej niż ten, kto widzi?
- Dlaczego niektórym wydaje się, że ich bliscy to sobowtóry?
- Dlaczego pamięć doskonała jest istnym przekleństwem?
- Dlaczego niektórzy bez żadnych oporów konfabulują, w całkiem dobrej wierze?
A kiedy zagłębiamy się w anegdoty o ludziach, którzy niechcący udzielili odpowiedzi na te i inne pytania, z tyłu głowy pobrzmiewają nam słowa: Cóż, każdy z nas może pewnego dnia mieć swój wielki wkład w rozwój neurobiologii, czy tego chcemy, czy nie. Nasze nazwiska (a przynajmniej inicjały) mogą zostać unieśmiertelnione na kartach skryptów czy podręczników. Myśl o tym wydaje się fascynująca, choć może nieco straszna.

Książka "Dziwne przypadki ludzkiego mózgu" - Sam Kean - oprawa miękka - Wydawnictwo Feeria. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2017 r.