pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dziewczyny obławy augustowskiej
Tytuł książki:

Dziewczyny obławy augustowskiej

Autor książki:

Teresa Kaczorowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788311152342
ISBN: 978-83-1115-234-2
Data: 2017-12-08
23.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dziewczyny obławy augustowskiej - Teresa Kaczorowska - opis książki:

Młode, piękne, uśmiechnięte. Takie były w 1945 roku. Dlaczego okrutny los w "roku wyzwolenia" przerwał nić ich życia, w którym tak wiele jeszcze mogło się wydarzyć? Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku prowadzi śledztwo na temat mało znanej, największej "w wyzwolonej Polsce" i zupełnie do dziś niewyjaśnionej zbrodni stalinowskiej z lipca 1945 roku, nazywanej Obławą Augustowską. Na swoich stronach opublikował internetowych listę ofiar Obławy, wciąż uzupełnianą. Znalazły się na niej nazwiska 27 młodych kobiet. Autorkę zaciekawiło, kim one były i dlaczego zaangażowały się w ruch oporu. Czy poprzez działalność w podziemiu niepodległościowym swoich rodziców, mężów, czy narzeczonych, a może zupełnie bez ich wiedzy? Czy były łączniczkami, sanitariuszkami, walczyły z bronią w ręku, a może odrywały inne role? Autorka szukała ich śladów przez rodziny i znajomych, jeżdżąc po wioskach i miasteczkach północno-wschodniej Polski, szperając w nielicznych archiwaliach. Dzięki temu powstała dokumentalna książka, drugie - po Obławie Augustowskiej (Bellona SA, Warszawa 2015) - dzieło Teresy Kaczorowskiej poświęcone tej powojennej zbrodni, nazywanej "małym Katyniem".

Teresa Kaczorowska - dr nauk humanistycznych, badaczka dziedzictwa narodowego, dziennikarka (prezes Klubu Publicystyki Kulturalnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie), prozaik i poetka, animatorka kultury (prezes Związku Literatów na Mazowszu). Uhonorowana licznymi nagrodami i odznaczeniami, jest autorką kilkunastu książek oraz wielu artykułów prasowych i naukowych, uczestniczką licznych spotkań autorskich i konferencji.

Książka „Dziewczyny obławy augustowskiej” - oprawa twarda - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2017 r. Cena 23.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dziewczyny obławy augustowskiej"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Między Dźwiną a Wilią - okładka książki
Między Dźwiną a Wilią Mieczysław Potocki Kamień
Moje życie, mój los - okładka książki
Moje życie, mój los Antoni Biegun-Sztubak
Przeciwko Pax Sovietica. Narodowe - okładka książki
Przeciwko Pax Sovietica. Narodowe Zjednoczenie... Mariusz Bechta, Wojciech J. Muszyński
Produkty podobne:
Hubal - okładka książki
Hubal Jacek Komuda
Czas pomsty - okładka książki
Czas pomsty Maciej Liziniewicz