pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziewczyna która wiosłowała w stronę tęczy

Autor książki:

Rakel Helmsdal

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dziwny Pomysł
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 144 s.
EAN: 9788396197269
ISBN: 978-83-9619-726-9
Data: 2022-10-14
27.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Szesnastoletnia Argantael postanawia podrzeć swoje życie na strzępy. Zaczyna od pamiętnika - wyrywa kartki i wrzuca je w fale. Następnie wypływa łodzią daleko w morze - nie będzie w stanie wrócić na ląd, gdy puści wiosła. Książkę wypełniają wspomnienia dziewczyny, a my zyskujemy wgląd w jej trudne dzieciństwo, relacje z rodzicami, przyjaźnie i marzenia, zazdrość i smutek. Jesteśmy świadkami skutków zaniedbania problemów ze zdrowiem psychicznym, ale też prób pogodzenia się ze swoją seksualnością. Chcemy walczyć u boku Argantael, wiosłować o życie - a książka powoli przekonuje nas, że jest ono wiele warte.

Rakel Helmsdal (ur. 1966) to farerska pisarka. Urodziła się w Tarnby w Danii, ale większość życia spędziła w Tórshavn na Wyspach Owczych. Jest autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży, a także poezji i powieści dla dorosłych.

Kinga Eysturland (ur. 1985) gdańszczanka, nauczycielka i tłumaczka, absolwentka skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalizacją tłumaczeniową z języka duńskiego. Mieszka w Klaksviku, gdzie od 2013 roku prowadzi pensjonat Eysturland Lodge. Główna redaktorka bloga Kierunek Dania oraz członkini kolektywu Nordic Talking. Współautorka podcastu Wyspy Owcze bez Tajemnic, przewodnika turystycznokulturowego po Wyspach Owczych oraz książki Codziennie jest piątek - szczęście po nordycku.

Książka "Dziewczyna która wiosłowała w stronę tęczy" - Rakel Helmsdal - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Dziwny Pomysł. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2022 r. Cena 27.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.