pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziewczyna, którą nigdy nie byłam

Autor książki:

Caitlin Moran

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788380151550
ISBN: 978-83-8015-155-0
Data: 2016-04-26
pozycja niedostępna

Opis książki:

Urodzona w robotniczej, wielodzietnej rodzinie Johanna Morrigan, wyrasta na niegrzeszącą urodą nastolatkę z nadwagą. Jest za to obdarzona talentem literackim, ciętym językiem, a do tego ma obsesję na punkcie seksu. Wielka Brytania przełomu lat 80 i 90-tych widziana jej oczami nabiera ciekawego kolorytu. Polityka, codzienność, używki i moralność mają tu różne odcienie. Czy Margarete Thatcher była politycznym geniuszem czy ciemiężycielką klasy robotniczej? Czy dziewczyna uprawiająca często sex z przygodnymi mężczyznami to zdzira czy Poszukiwaczka Seksualnych Przygód?
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam to opowieść o "próbowaniu" się ze światem, o przekraczaniu i wytyczaniu granic, o budowaniu siebie, swoich postaw i wartości. To pochwała indywidualizmu, odwagi i pogody ducha, ale to też książka o silnych emocjach, jakich doświadcza się mając naście lat.

Dodatkowym walorem książki jest barwnie nakreślony londyński światek muzyczny tamtych lat. Skąpany w strumieniach alkoholu, okraszony wulgarnymi, a czasem lirycznymi anegdotami rozbrzmiewa na kartach tej książki przebojami alternatywnej sceny Madchester i zespołu Smashing Pumpkins.

Książka "Dziewczyna, którą nigdy nie byłam" - Caitlin Moran - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarna Owca. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2016 r.