pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dzień wagarowicza

Autor książki:

Robert Ziębiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788381880671
ISBN: 978-83-8188-067-1
Data: 2020-06-16
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Raz, dwa, trzy, w lesie zginiesz ty...

Chciał uciec i się ukryć, ale od zabijania nie ma ucieczki.

Dla byłego lekarza Armii Krajowej gęste mazurskie lasy są idealnym miejscem, aby nie rzucać się zanadto w oczy władzom nowej, komunistycznej Polski.

Mazury to też nowa ziemia obiecana dla polskich osadników. Pierwsi z nich zaczynają się osiedlać. Jednak coś wywołuje w nich ciągły lęk. COŚ niezwykle silnego i okrutnego rozszarpuje w puszczy kolejne ofiary?
Tymczasem w Moskwie referat Nikity Chruszczowa ujawnia bezmiar zbrodni Stalina. Zszokowany Bolesław Bierut umiera na miejscu. W Warszawie rozpoczyna się gra o władzę między "betonem partyjnym" a zwolennikami reform.

To wszystko jednak mało interesuje Ingę Ochab, córkę najważniejszego człowieka w państwie. Nastolatka wraz z przyjaciółmi planuje szalony wyjazd nad jezioro Śniardwy, aby uczcić Dzień Wagarowicza.

Wilkołaki czy "ruskie" z pobliskiej tajnej bazy? Kto jest sprawcą krwawej masakry w mazurskich lasach? Tylko wyklęty Roman "Trop" Kielecki wie, że prawda jest jeszcze bardziej przerażająca. Aby ratować bananową komunistyczną młodzież, dzieci znienawidzonych wrogów, będzie musiał sobie przypomnieć wszystko, co wie o zabijaniu?

Książka "Dzień wagarowicza" - Robert Ziębiński - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2020 r.