pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dzieci z nie-miejsc. Tom 1-2. PAKIET

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Naukowa
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 208x130 mm
EAN: 9788366056107
ISBN: 978-83-6605-610-7
Data: 2022-11-21
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka ta jest wynikiem spotkania praktyków i akademiczek. Wybrali oni formę autoetnograficznej opowieści, aby przybliżyć współczesne doświadczenia opieki nad dziećmi wychowującymi się poza rodzinami, w których się urodziły.

Choć każda z przedstawionych w książce historii jest inna i bardzo osobista, wszystkie są częścią szerszej rzeczywistości kulturowej tej dotyczącej współczesnego systemu pomocy w Polsce i tego, jak funkcjonuje on względem dzieci. Teksty te można więc traktować jako komentarz, który narusza hegemoniczne wyobrażenia o cudzie adopcji czy mit kulturowy zapewniający nas, że matka jest tylko jedna. Czytanie tych opowieści pomaga uchwycić wielowymiarowość i nieoczywistość takich słów, jak rodzina, miłość, praca opiekuńcza, państwo, dobro dziecka, adopcja czy matka.

Książka została napisana z myślą nie tylko o odbiorcach akademickich, lecz także o praktykach pracownikach systemu i innych osobach zaangażowanych w pomoc dzieciom. W końcu zakładanymi odbiorcami książki są także dzieci, dla których powstał tom drugi.

Książka "Dzieci z nie-miejsc. Tom 1-2. PAKIET" - Anna Witeska-Młynarczyk, Ewa Maciejewska-Mroczek, - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Naukowa. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2022 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]