pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dzieci Hitlera. Hitlerjugend. Seria: Sekrety historii

Autor książki:

Michael H. Kater

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 156x209 mm
EAN: 9788381517812
ISBN: 978-83-8151-781-2
Data: 2023-09-14
31.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Rekrutacja dzieci w szeregi przesiąkniętych ideologią organizacji politycznych przyjęła najjaskrawszą formę w Hitlerjugend.

Organizacja młodzieżowa NSDAP powstała w 1933 roku, tuż po przejęciu władzy w Niemczech przez nazistów. W Hitlerjugend otwarcie wyznawano darwinowską zasadę wyższości najsilniejszych, zachęcano do indywidualnego oraz zbiorowego sadyzmu, fizycznych i psychicznych tortur oraz wszelkich form znęcania się nad rówieśnikiem przez grupę. Przeprowadzano obowiązkowe testy na odwagę, które polegały m.in. na skakaniu z wysokości pięciu metrów do wody - bez względu na umiejętności pływackie, na wspinaczce po stromych ścianach skalnych bez odpowiedniego zabezpieczenia oraz wykonywaniu niekończących się serii przysiadów.

W tej książce autor analizuje nazistowskie metody indoktrynowania młodego pokolenia Niemców i manipulowania nimi przez państwo totalitarne. Prezentuje też sylwetki chłopców i dziewcząt, którzy opierali się tym zabiegom. Opisuje, jak Hitlerjugend wstrząsała podstawami tradycyjnej moralności, równocześnie utrzymując, że stoi na jej straży, oraz jak wyglądały odważne - lecz skazane na niepowodzenie - próby sprzeciwu. Podejmuje również refleksję na temat problemów związanych z przejściem członków pokolenia poddanego indoktrynacji na stronę wartości demokratycznych.

Książka "Dzieci Hitlera. Hitlerjugend. Seria: Sekrety historii" - Michael H. Kater - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2023 r. Cena 31.98 zł. Zapraszamy na zakupy!