pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy

Autor książki:

Edith Sheffer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
EAN: 9788367324595
ISBN: 978-83-6732-459-5
Data: 2023-03-03
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Hans Asperger był uznanym wiedeńskim psychiatrą, który w uniwersyteckiej klinice dziecięcej badał osoby z zaburzeniami umysłowymi. Brał również udział w nazistowskiej akcji mordowania niepełnosprawnych dzieci. Dbał o higienę rasową w III Rzeszy.

Reżim nazistowski sortował ludzi według rasy, religii i kondycji fizycznej. Nazistowscy psychiatrzy wybierali dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju, zwłaszcza z autyzmem. Asperger i jego koledzy starali się je przekształcać w produktywnych obywateli Rzeszy. Te, które uznali za nieuleczalne, wysyłano do kliniki Spiegelgrund, a następnie zabijano.

Dzieci Aspergera to przejmująca książka o tym, co człowiek może zrobić drugiemu - słabszemu. To również opowieść o człowieku wplątanym w morderczą ideologię i historia początków badań nad autyzmem, która zmusza do rozważań nad dziedzictwem hitlerowskiej nauki.

Książka "Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy" - Edith Sheffer - oprawa miękka - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2023 r.