pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dziady cz. 4
Tytuł książki:

Dziady cz. 4

Autor książki:

Adam Mickiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Piszmy po książkach
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788395386213
ISBN: 978-83-9538-621-3
Data: 2019-09-03
10.25  14.90  4.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Czwarta część Dziadów rozgrywa się w chacie ruskiego księdza w noc tytułowego obrzędu. W swojej codziennej praktyce kapłan potępia zabobony i zakazuje mieszkańcom odprawiania uroczystości. W środku nocy pod drzwiami zjawia się zbłąkany wędrowiec, który wstępuje na odpoczynek i poczęstunek. Jego wygląd oraz słowa przejmują strachem początkowo tylko dzieci, jednak wkrótce niepokój zaczyna ogarniać także samego gospodarza. Ksiądz podchodzi do przybysza z wyrozumiałością, interpretuje jego zachowanie jako szaleństwo zrodzone z traumatycznych przeżyć. Rozmową próbuje go przekonać, że nie wszystko stracone i że jeszcze uda mu się zaznać szczęścia. Dramat ukazuje klęskę dialogu jako formy komunikacji oraz niemożność pogodzenia racjonalnego i romantycznego pojmowania świata. To także powtórne przeżycie miłosnej tragedii, która wciąż rozdziera serce martwego człowieka.

Wydanie zawiera pełny tekst obowiązkowy czwartej części Dziadów.

Klasyka z niezłym opracowaniem to seria tekstów literatury pięknej stworzona z myślą o nastoletnich czytelnikach. Opracowanie, zaprojektowane jako krótkie "przerwy w lekturze", wyjaśnia kontekst powstania utworu, przybliża postać autora, a przede wszystkim pomaga zrozumieć czytany tekst. Utwory wydawane są w okładce ze skrzydełkami, dzięki czemu egzemplarze dzielnie przetrwają wielokrotne podróże w tornistrze. Kremowy papier i szerokie marginesy uprzyjemnią natomiast samo czytanie.

Nazwa wydawnictwa - Piszmy po książkach - nawiązuje do kiedyś powszechnej, a dziś zaniechanej praktyki pisania po książkach. Wyobraźcie sobie, że kiedyś w dobrym tonie było podarować znajomemu popisaną książkę! Praktyka ta pozwala na aktywne czytanie - zaznaczanie ważnych fragmentów, komentowanie tego, co przykuło naszą uwagę, wyrażanie zgody lub dezaprobaty, a wszystko to przekłada się na lepsze zrozumienie i zapamiętanie tekstu.

Książka "Dziady cz. 4" - Adam Mickiewicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Piszmy po książkach. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2019 r. Cena 10.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Adam Mickiewicz - autor m.in.:
Produkty podobne:
Dziady cz. 2 - okładka książki

Dziady cz. 2

Adam Mickiewicz
Przesilenie (kieszonkowe) - okładka książki

Przesilenie (kieszonkowe)

Katarzyna B. Miszczuk
Przesilenie - okładka książki

Przesilenie

Katarzyna B. Miszczuk