pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziadek do orzechów

Autor książki:

E.T.A. Hoffmann

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377794357
ISBN: 978-83-7779-435-7
Data: 2017-10-20
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka, utrzymana w fantastycznej konwencji, opowiada o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów.

Jest Wigilia. Siedmioletnia Klara i jej braciszek Fred czekają na świąteczne prezenty. Jak zawsze najwspanialszy dostaną od sędziego Droselmajera, zegarmistrza i wynalazcy, ich chrzestnego ojca; w tym roku jest to wspaniały zamek z poruszającymi się figurkami. Jednak dzieci wolą inne zabawki od mechanicznych cudów skonstruowanych przez sędziego, którymi nie można się tak po prostu bawić: Klara dostaje nowe lalki i śliczną sukienkę, Fred pułk ołowianych huzarów oraz konia na biegunach. Pod choinką jest jeszcze jeden prezent - dziadek do orzechów, w postaci małego człowieczka o dużej głowie i cienkich, krótkich nóżkach; włożenie do jego ust orzecha i pociągnięcie za drewniany płaszczyk powoduje rozłupanie skorupki. Figurka, mimo że brzydka, bardzo przypada do serca Klarze, jej więc zostaje oddana pod opiekę?

Książka "Dziadek do orzechów" - E.T.A. Hoffmann - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2017 r.