pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dywizjon 303. Walka i codzienność. Seria: Sekrety historii

Autor książki:

Richard King

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 160x215 mm
EAN: 9788377739877
ISBN: 978-83-7773-987-7
Data: 2018-09-27
26.60 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Polski Dywizjon 303 okazał się najskuteczniejszą jednostką myśliwską RAF-u w czasie powietrznej bitwy o Anglię. W książce przedstawiono dzieje tej niezwykłej formacji w przełomowych dniach lata 1940 roku: od chwili jej sformowania w atmosferze zakulisowych gier, przez okres ćwiczebny, kiedy władze brytyjskie traktowały polskich lotników podejrzliwie i nieufnie, po jej udział w krytycznym okresie powietrznej batalii.

Historię dywizjonu przybliżają oficjalne raporty z akcji bojowych, prywatne dzienniki pilotów, a także liczne, niepublikowane dotychczas fotografie, z których wiele zrobili sami lotnicy.

Książka daje niepowtarzalny wgląd w codzienne życie pilotów dywizjonów myśliwskich RAF-u podczas bitwy o Anglię. Zapoznaje z ich przemyśleniami na temat toczących się zmagań. Umożliwia też czytelnikom samodzielną ocenę legendy Dywizjonu 303 - mitów i prawd, jakie się na nią złożyły.

Richard King - miłością do lotnictwa zaraził się już w dzieciństwie, gdy po raz pierwszy zobaczył Spitfirea w locie. Uważa się za szczęściarza, gdyż udało mu się połączyć pracę zawodową z lotniczym hobby (piastował bowiem stanowiska kierownicze różnych linii lotniczych w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Bliskim Wschodzie i w Afryce). Jego pasją jest też historia lotnictwa, zwłaszcza powietrzna bitwa o Anglię. Niniejsza książka jest owocem dziesięciu lat wytrwałej pracy badawczej.

Książka "Dywizjon 303. Walka i codzienność. Seria: Sekrety historii" - Richard King - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2018 r. Cena 26.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.