pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dyrektorium ogólne o katechizacji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 2002
Oprawa: miękka
Ilość stron: 262 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788370142995
ISBN: 83-7014-299-0
Data: 2009-06-03
19.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Dokument ten - opracowany przez Kongregację ds. Duchowieństwa - jest świadectwem Stolicy Apostolskiej o posłudze katechetycznej, koniecznej do wypełnienia misji Kościoła w świecie. Dyrektorium może być ważnym narzędziem w formacji stałej kapłanów, kandydatów do kapłaństwa oraz katechetów. Warto, by dokument ten znali również rodzice.
Zawarte tu wskazania zamierzają tylko ukazać i wyjaśnić naturę katechezy oraz normy i kryteria, które kierują tą posługą ewangelizacyjną Kościoła; zamierzają ponadto, mocą słowa i wewnętrznego działania Ducha Świętego, ożywić nadzieję w tych, którzy trudzą się na tym uprzywilejowanym polu działalności eklezjalnej. Dyrektorium ukazuje, jak katecheza łączy się z Objawieniem Bożym i z jego przekazywaniem w ramach ewangelizacji, by na tym tle określić naturę katechezy; określa normy i kryteria przedstawiania orędzia ewangelicznego w katechezie oraz wskazuje na Katechizm Kościoła Katolickiego jako podstawowy tekst dla przedstawiania wiary oraz dla opracowania katechizmów lokalnych

Książka "Dyrektorium ogólne o katechizacji" - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 262 stron i została wydana w 2002 r. Cena 19.43 zł. Zapraszamy na zakupy!