pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Błędne Betlejem Tadeusza Kantora
Błędne Betlejem Tadeusza Kantora 28.80 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Dynamika wolności mediów na świecie
książka:

Dynamika wolności mediów na świecie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788323343714
ISBN: 978-83-2334-371-4
Data: 2018-03-27
pozycja niedostępna

Dynamika wolności mediów na świecie - Katarzyna Lorenc - opis książki:

Dynamika wolności mediów na świecie to przekrojowa analiza stanu wolności mediów na świecie i jej związków z polityką poszczególnych państw, ich sytuacją wewnętrzną i konfliktami zbrojnymi, które się w nich rozgrywają.

W odróżnieniu od innych prac podejmujących tematykę wolności mediów książka traktuje ten temat z perspektywy empirycznej. Autorka opiera swoje badania na danych rozpoznawalnych organizacji międzynarodowych, takich jak Freedom House czy Reporterzy bez Granic, porównując uzyskane przez nie wyniki i zestawiając je z licznymi globalnymi wskaźnikami politycznymi. Dzięki temu możliwe stało się wskazanie wielu zależności zachodzących między sytuacją wewnętrzną i międzynarodową poszczególnych państw a stanem wolności ich mediów.

Publikacja z pewnością zainteresuje zarówno medioznawców, jak i politologów oraz socjologów. Czytelnik znajdzie w niej nie tylko wyniki badań i ciekawe wnioski autorki, lecz także przegląd dotychczasowych badań dotyczących wolności słowa. Przedstawiona w przystępny sposób warstwa teoretyczna i metodologiczna zagadnienia wolności mediów przyda się również studentom dziennikarstwa i komunikacji społecznej, służąc im za kompendium wiedzy oraz inspirację do dalszych badań.

"Na rynku wydawniczym brakuje publikacji dotyczącej dynamiki wolności mediów w ujęciu globalnym. Niniejsza praca wypełnia tę lukę".

Z recenzji prof. dr hab. Teresy Sasińskiej-Klas
Katarzyna Lorenc - medioznawczyni związana z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka licznych publikacji i wystąpień na temat wolności mediów, bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych.

Książka „Dynamika wolności mediów na świecie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 128 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dynamika wolności mediów na świecie"
Katarzyna Lorenc - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: