pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dynamika formy architektonicznej

Autor książki:

Rudolf Arnheim

Dane szczegółowe:
Wydawca: OFFicyna Publishing Ltd
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 165x250 mm
EAN: 9788362409518
ISBN: 978-83-6240-951-8
Data: 2016-09-20
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W swej klasycznej książce Rudolf Arnheim, autorytet psychologicznej interpretacji sztuk wizualnych, zwraca swój doświadczony wzrok w stronę wizualnych aspektów budowli, przykładając swoją teorię do specyficznych cech medium jakim jest architektura. Arnheim tropi nieoczywiste percepcyjnie wytwory architektury z typową dla siebie jasnością i precyzją. W kręgu jego zainteresowań znalazła się m.in. analiza porządku i nieporządku w dizajnie, natura wizualnego symbolizmu, relacja między funkcjonalnością a percepcyjną ekspresją.

Arnheim nie traktuje architektury jako tworu wyizolowanego z innych sfer życia, lecz przy okazji poddaje krytyce zatomizowane współczesne życie społeczne i polityczne, które jego zdaniem znajduje odbicie w architekturze - zarówno w przypadku pojedynczych wybitnych dzieł, jak również przypadku częstego braku jednoczącej myśli estetycznej, która mogłaby stać się źródłem ogólnego porządku architektonicznego.

"Arnheim był najlepszego rodzaju romantykiem. Jego mądrość, cierpliwe wyjaśnienia i liryczny entuzjazm przynależą najlepszym nauczycielom"
- New York Times

Książka "Dynamika formy architektonicznej" - Rudolf Arnheim - oprawa twarda - Wydawnictwo OFFicyna Publishing Ltd. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]