pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dwugłos o Pieśni nad Pieśniami

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 310 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788377205426
ISBN: 978-83-7720-542-6
Data: 2020-04-08
27.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:


Papież Franciszek, cytując św. Efrema, napisał o Biblii: „Twoje słowo ma wiele różnych aspektów, tak jak liczne są perspektywy tych, którzy je badają” (Aperuit illis,2). W sposób szczególny odnosi się to do Pieśni nad Pieśniami. Wprawdzie historyczny autor, podający się za króla Salomona, wyraził w niej w poetycki sposób miłość dwojga zakochanych, niemniej jednak na przestrzeni wieków odkrywano w niej rozmaite znaczenia: Miłość Boga do Izraela, Chrystusa do Kościoła lub duszy ludzkiej, wzorzec dla chrześcijańskich małżonków lub mistyczną relację pomiędzy Bogiem a człowiekiem.

Dwoje autorów książki przedstawia dwa różne podejścia do tekstu Pieśni nad Pieśniami. Małgorzata Piotrkowska-Dankowska, kobieta, polonistka i teolog, mężatka, idąc szlakami współczesnych badań literackich oraz doświadczenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, wprowadza czytelnika w humanistyczną głębię poematu biblijnego. Krzysztof Bardski, mężczyzna, prezbiter Kościoła Katolickiego, biblista, tłumacz wielu ksiąg Pisma świętego, dzieli się bogactwem starożytnych i średniowiecznych interpretacji. Odrębne, lecz uzupełniające się nawzajem spojrzenia na ten sam tekst biblijny zapraszają do otwarcia się na głębię i bogactwo znaczeń Słowa Bożego.

Książka "Dwugłos o Pieśni nad Pieśniami" - ks. Krzysztof Bardski, Małgorzata Piotrkowska-Dańkowska - oprawa Miękka - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 310 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.18 zł. Zapraszamy na zakupy!