pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dwa oceany. Antologia współczesnych sztuk nowozelandzkich
Książki »
Tytuł książki:

Dwa oceany. Antologia współczesnych sztuk nowozelandzkich

Autor książki:

Adam Wiedemann

Dane szczegółowe:
Wydawca: Agencja Dramatu i Teatru
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788360699171
ISBN: 978-83-6069-917-1
Data: 2013-01-17
32.05  38.00  5.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Zastanawiano się, co będzie dalej ze światem i czy na wszelki wypadek nie lepiej opuścić ten zakątek Europy. Mój mąż mieszał łyżeczką cukier w filiżance herbaty i zadawał sobie to samo pytanie. (...) W milczeniu, z uwagą oglądał drzewiaste paprocie i ptaka kiwi. Piękne, ale nieco dziwaczne i za daleko.

Ten fragment opowiadania Magdaleny Tulli [ze zbioru Włoskie szpilki] świetnie oddaje poziom wiedzy przeciętnego polskiego inteligenta na temat Nowej Zelandii. Bo mało kto wie o wielkich papugach kakapo, podobnie jak kiwi nieumiejących latać, które dają się strząsać z drzew jak gruszki, a wymarły ptak moa (swego czasu największy na świecie) dopiero zdobywa popularność jako symbol wchodzącej na polski rynek sieci fastfoodów. Ktoś możesłyszał sopran maoryskiej gwiazdy Kiri te Kanawa, a jeszcze innemu przypomni się, że Czomolungmę zdobył po raz pierwszy nie kto inny, tylko Nowozelandczyk, sir Edmund Hillary. W kręgach literackich znana jest znakomita nowelistka Katherine Mansfield, a za sprawą filmu Jane Campion Anioł przy moim stole autobiograficzna trylogia powieściowa Janet Frame. (...)

Książka "Dwa oceany. Antologia współczesnych sztuk nowozelandzkich" - Adam Wiedemann - oprawa miękka - Wydawnictwo Agencja Dramatu i Teatru. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2013 r. Cena 32.05 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Adam Wiedemann - autor m.in.:
Produkty podobne:
Poezja się nie sprzedaje - okładka książki

Poezja się nie sprzedaje

Marcin Byliński