pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Drogami skalnej ziemi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Astraia
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788365686572
ISBN: 978-83-6568-657-2
Data: 2022-04-14
99.63  120.00  20.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Drogami skalnej ziemi. Podtatrzańska włóczęga krajoznawcza" - drugie wydanie pięknego dzieła Hanny Pieńkowskiej i Tadeusza Staicha, książki okrzykniętej z biegiem czasu mianem "biblii podhalańskiej", uhonorowanej w 1957 roku nagrodą literacką miasta Zakopanego, właśnie ujrzało światło dzienne. Dzieło to zyskało renomę i zostało docenione przez liczne grono krajoznawców, przewodników i innych osób zawodowo zajmujących się poruszanymi w nim tematami. Jej ogromna wartość ­literacka i merytoryczna skłoniła wydawnictwo Astraia do podjęcia zaszczytnej próby drugiego wydania, na które tak liczył Tadeusz Staich i do którego rozpoczął przygotowania pod koniec swojego życia. Po latach, dzięki wsparciu Miasta Zakopanego i innych partnerów, to wielkie przedsięwzięcie doszło właśnie do skutku. Zadaniu temu oddaliśmy mnóstwo naszego serca, na które księga Drogami skalnej ziemi z całą pewnością zasługuje.

Książka uzyskała nową szatę graficzną, nowe opracowanie i nową redakcję. To wydanie zawiera też prawie dwieście fotografii Władysława Wernera, czyli lwią część oryginalnego materiału fotograficznego z pierwszego wydania, uzupełnionego o inne starannie dobrane zdjęcia. Aby można było łatwo nawiązać do teraźniejszości danego miejsca, ­zastosowaliśmy umieszczone na marginesach kody qr, które prowadzą do wartych odwiedzenia stron internetowych opisywanych miejsc, gmin, zabytków, czasem przykładów muzycznych, a także do dzieł, które były dla autorów inspiracją, a niekiedy i cenną wskazówką. Pod kilkoma kodami kryją się również archiwalne nagrania głosu samego Tadeusza Staicha recytującego swoje utwory poetyckie. Dzięki tym cennym dodatkom i uzupełnieniom książka zyskała jeszcze inne, nowsze, bardziej współczesne oblicze.

Mamy nadzieję, że to nowe wydanie znajdzie przychylność i uznanie.

Książka "Drogami skalnej ziemi" - Hanna Pieńkowska, Tadeusz Staich - oprawa miękka - Wydawnictwo Astraia. Książka posiada 440 stron i została wydana w 2021 r. Cena 99.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]