pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Droga. Rozważania drogi krzyżowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Norbertinum
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 102 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788372225207
ISBN: 978-83-7222-520-7
Data: 2014-04-01
17.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Od Autora
Droga Krzyżowa - ta w Jerozolimie. Droga krzyżowa - w naszych kościołach i w kalwariach. Droga krzyżowa - nabożeństwo ku czci męki Pańskiej. Droga krzyżowa - mój czas, moje spotkanie z Chrystusem.

Spisane myśli są tylko fragmentem tych osobistych spotkań.

Potrzeba było całej dekady, by udało się zamknąć w jedną całość cykl siedmiu rozważań drogi krzyżowej. Potrzeba było nieustępliwości moich przyjaciół, by doszło do opublikowania tego cyklu.

Oddaję w ręce czytelnika swoje bardzo osobiste rozważania drogi krzyżowej. Są one w pewnym sensie niedokończone, ale spisane z nadzieją, że mogą pomóc w przeżyciu Wielkiego Postu i w przygotowaniu się na spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

O książce
Rozważania ks. Jarosława P. Woźniaka układają się w cykl siedmiu Dróg Krzyżowych, różniących się przede wszystkim perspektywą spojrzenia na to największe Zbawcze Wydarzenie w dziejach świata. Lapidarne, krótkie myśli inspirowane stacjami Drogi poruszają ważne struny życia i pozwalają na pełną ciszy i zamyślenia kontemplację tajemnic miłości do końca. Wędrowanie śladami cierpiącego Chrystusa to prosta droga do zbawienia.

Teksty uzupełniają grafiki Agnieszki Mazek, pomagające w pogłębieniu przemyśleń.

O Autorze
Ks. Jarosław P. Woźniak - kapłan archidiecezji lubelskiej, duszpasterz, dr, adiunkt w Katedrze Współczesnych Form Przekazu Wiary w Instytucie Teologii Pastoralnej i Katechetyki KUL, autor książki i artykułów naukowych z zakresu edukacji medialnej, zastępca Redaktora Naczelnego „Biuletynu Edukacji Medialnej”.

Książka "Droga. Rozważania drogi krzyżowej" - ks. Jarosław P. Woźniak - oprawa miękka - Wydawnictwo Norbertinum. Książka posiada 102 stron i została wydana w 2014 r. Cena 17.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

  • Od Autora
  • Droga - Lekcja
  • Droga - Pytania
  • Droga - Świadkowie
  • Droga - Miłość
  • Droga - „Być albo nie być”
  • Droga - Przystanki
  • Droga
  • O Autorze