pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Droga krzyżowa

Autor książki:

ks. Janusz Frankowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788377202753
ISBN: 978-83-7720-275-3
Data: 2017-01-18
12.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

(...) potrzebna jest ta droga krzyżowa, opracowana przez ks. Janusza Frankowskiego by pokazać, że każdy, wierzący lub nie, profesor akademicki czy wiejska gospodyni, 20-latek i 82-latek, inteligent czy niedouczony musi przejść tę samą drogę biczowania i koronowania cierniem oraz wielokrotnych upadków we współczesnych formach życia. I bez względu na stanowiska dzisiejszych, często zagubionych Piłatów, sceptycznych i chcących wszystko weryfikować Kajfaszów, którzy słyszeli coś o Prawdzie i Miłości, ale horyzont własnego szczęścia przysłonił im Miłość, którą jest Chrystus i którą objawił swoim cierpieniem, potrzeba refleksji nad wydarzeniami z Wielkiego Tygodnia (...). Chrystus nie zadaje pytań: dlaczego i nie wciska się w nasze życie na siłę, ale chce być w życiu człowieka na skutek jego wyboru, by każdego dnia mówić mu: człowieku, uśmiechnij się, nie jesteś sam. Chociażby specjaliści od sposobów na życie każdego dnia mówili ci co innego ja jestem z Tobą, niezmiennie ten sam, ja: Prawda i Życie; ja, w którym wszystko ma swe istnienie, dlatego uśmiechnij się i uwierz, że z mojej męki możesz czerpać moc do przezwyciężenia największych trudności, najbardziej posępnych chwil.

Książka zilustrowana jest znakomitym malarstwem drogi krzyżowej, pędzlem mistrzyni malarstwa współczesnego Lidii Frydzińskiej-Świątczak.

dr Paweł Piotrowski
(ze wstępu)

Książka "Droga krzyżowa" - ks. Janusz Frankowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 48 stron i została wydana w 2017 r. Cena 12.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.