pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dom wybranych

Autor książki:

Bronisław Wildstein

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788365521538
ISBN: 978-83-6552-153-8
Data: 2016-09-23
29.71  39.90  10.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dom wybranych potraktować można jako rodzaj powieści kryminalnej. To poszukiwanie intelektualnego guru Polski, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. W tym samym czasie, w telewizji, realizowany jest wymyślony przez niego reality show "Młyn nadziei". W powieści zaglądamy za kulisy działań ludzi mediów, jej bohaterów, którzy preparują dla nas obraz świata.

Dom wybranych to także opowieść o miłości doświadczanej przez bohaterów i pytanie, jaka jest i może być ona w epoce, która czyni z niej fetysz, a jednocześnie odmawia jej ponadindywidualnego źródła.

A może Dom wybranych traktuje głównie o złu, a raczej Złym, któremu odmawiamy istnienia, a pozbawiony imienia uzyskuje wolność w naszej rzeczywistości?
Kolejna powieść Bronisława Wildsteina o zwyrodnieniu mechanizmów władzy i relacji społecznych we współczesnej Polsce, tym razem przedstawiająca problem na przykładzie mediów. Autor z wielkim znawstwem i przenikliwością pokazuje, jak pseudoprometejskie idee nieograniczonej wolności i wyzwolenia się z rzekomych atawizmów prowadzą najpierw do wypaczeń, a na koniec do zbrodni. Pouczające studium relatywizmu i nihilizmu - trendów duchowych, które na dobre zadomowiły się w europejskiej kulturze i zdają się w niej dominować. Galeria wyrazistych postaci, ludzi głęboko zepsutych, cynicznych i bezwzględnych, którzy kręcą światem niczym "Młynem nadziei" - spektakularnym reality show - wiodąc go na zatracenie. Pasjonująca lektura. Materiał na thriller filmowy. Czyta się jednym tchem.

Antoni Libera, pisarz, reżyser, tłumacz

Książka "Dom wybranych" - Bronisław Wildstein - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2016 r. Cena 29.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Bronisław Wildstein - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
O kulturze i rewolucji - okładka książki
O kulturze i rewolucji Bronisław Wildstein
Królowa - okładka książki
Królowa Elżbieta Cherezińska
Aszerat - okładka książki
Aszerat Aleksandra Mazur
Hipster - okładka książki
Hipster Maryna Miklaszewska
Produkty podobne:
Ósme ciało - okładka książki
Ósme ciało Monika Powalisz
Materiał ludzki - okładka książki
Materiał ludzki Piotr Borlik
Dom tajemnic - okładka książki
Dom tajemnic Alek Rogoziński
Oblany test - okładka książki
Oblany test Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt