pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dolinami rzek

Autor książki:

Zygmunt Gloger

Dane szczegółowe:
Wydawca: Volumina pl
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 222 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 978836290585001
ISBN: 978-83-6290-585-0
Data: 2015-07-15
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Przedstawiamy Państwu kunsztownie wykonany reprint Dolinami rzek Zygmunta Glogera - wybitnego etnografa i krajoznawcy. Prezentowana przez nas książka to zapis podróży Glogera po Niemnie, Wiśle, Bugu i Biebrzy. Nie jest to zwykły dziennik podróży, suchy reportaż, ale wspaniała praca łącząca w sobie elementy nauki i poezji. Gloger szczegółowo opisuje napotkane krajobrazy, zwyczaje ludności, narzędzia, którymi pracują, ale robi to w bardzo artystyczny sposób - rysując niemal impresjonistyczne obrazy. W przedmowie, do prezentowanego przez nas wydania, Eliza Orzeszkowa napisała "[...] umysły podróżników dzielą się na dwa rodzaje: jedne dlatego aby wzruszenia i ciekawości doświadczyć, a z kolei czytelnikom ich udzielić, potrzebują widoku rzeczy rzadkich, ogromnych, nowością lub wspaniałością swoją uderzających wyobraźnię [...]. Umysły zaś drugiego rodzaju w otoczeniu napozór najzwyklejszem i powszedniem, wśród zjawisk, które innym wydają się stare i nieme, wynajdują i krzeszą dla myśli i dla fantazyi obfite źródła wiedzy i piękności. [...] Do tych drugich umysłów, niepotrzebujących cudów ani gromów, aby język życia ludzi i rzeczy rozumieć, należy pan Gloger. Podróż jego posiada ten lot myśli i to serdeczne ciepło, które zdradzają uczonego, ukazując w nim poetę". Książka z pewnością ucieszy nie tylko etnografów, socjologów i kulturoznawców, ale wszystkich czytelników, którzy na chwilę chcą przenieśc się do Kowna, Grodna, lub do starej wsi nad Wisłą. Ta fascynująca lektura sprawia, że nieomal słyszy się stukot końskich kopyt na grodzieńskim bruku, czuje krople deszczu padające w Kownie w czasie podróży na przystań nad Niemnem i słyszy pokrzykiwania nadbużańskich flisaków.

Elegancka oprawa, w którą zaopatrzyliśmy nasz reprint sprawi, że będzie on nie tylko ozdobą biblioteczki, ale również miłym prezentem. Okładka wykonana została z niebieskiej tektury i ozdobnego papieru, książka posiada także dopasowaną kolorystycznie wstążeczkę i kapitałkę. Sposób oprawy reprintu i uniwersalny format sprawia, że książka tworzy, wraz z naszymi pozostałymi publikacjami, serię wydawniczą.

Książka "Dolinami rzek" - Zygmunt Gloger - oprawa twarda - Wydawnictwo Volumina pl. Książka posiada 222 stron i została wydana w 2014 r.