pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dobra nowina
Tytuł książki:

Dobra nowina

Autor książki:

N.T. Wright

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788327710765
ISBN: 978-83-277-1076-5
Data: 2016-10-12
26.06  34.90  8.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Osiągnęliśmy mistrzostwo w opacznym pojmowaniu dobrej nowiny. Czas to zmienić.

W wielu kościołach dobra nowina niepostrzeżenie zmieniła się w dobre rady: masz żyć tak a tak. Tak a tak masz się modlić. Oto techniki, które pomogą ci stać się lepszym chrześcijaninem, lepszym człowiekiem, lepszą żoną czy mężem. Pokażemy ci, co robić, by nie zabłądzić. Słuchaj nas: odmawiaj tę modlitwę, a będziesz zbawiony.

Jezus, którego spotykamy na kartach Biblii, mówi jednak o czymś zupełnie innym. Ewangelia, czyli dosłownie dobra nowina, którą ogłosił światu, jest znacznie lepsza! Nie jest kodeksem postępowania, abstrakcyjną rezerwacją miejsca w Niebie albo nadprzyrodzonym ubezpieczeniem na wypadek śmierci. To wiadomość, która zmieniła świat. Jej przyjęcie może całkowicie odmienić Twoje życie. Gdy naprawdę ją usłyszysz, zobaczysz wszystko w zupełnie nowym świetle.

N.T. Wright jest historykiem, teologiem, jednym z najwybitniejszych współczesnych znawców Nowego Testamentu. Przez wielu uważany za najważniejszego chrześcijańskiego apologetę od czasów C.S. Lewisa. Jest autorem kilkudziesięciu książek. Dobra nowina. Wiadomość, która zmieniła świat to pierwsza przetłumaczona na język polski.

Książka "Dobra nowina" - N.T. Wright - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2016 r. Cena 26.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-01-11
W wielu kościołach dobra nowina zmieniła się w dobre rady: masz żyć tak, nie inaczej, masz się modlić tak, nie inaczej. Tylko, że to nie nowina- a jedynie rada.
Treścią dobrej nowiny jest Jezus, a zwłaszcza Jego śmierć i zmartwychwstanie. Ta dobra nowina otwiera przed nami przyszłość, która wychodzi poza śmierć, abyśmy mogli żyć w nadziei i radości.
Autor pisze, że opowieści o Jezusie mówią nam cztery Ewangelie, czyli księgi zawierające dobrą nowinę, ale są jednak dość skomplikowane. Jezus nie jest w nich spadochroniarzem, zrzuconym z wysoka, by rozwiązać wszystkie problemy, czy jak Supermen w okamgnieniu doprowadzić wszystko do porządku. Jezus jest człowiekiem żyjącym w chaosie i zamęcie, który przyjmuje na siebie jej ból i wstyd.
Dlatego Ewangelie są dla nas wyzwaniem. Zapraszają nas, byśmy weszli w świat i zobaczyli jak się nimi żyje.
Pierwsi uczniowie Jezusa (Paweł i inni) wyszli do świata i ogłosili dobrą nowinę, że Bóg istnieje, ale nie jest on podobny do bogów, ale do Jezusa.
Jezus przychodzi tam, gdzie ból jest największy i bierze go na siebie.
Nie wyjaśnia jednak, dlaczego na świecie jest cierpienie, choroby i śmierć. Przynosi jednak uzdrowienie i nadzieję. Pozwala, by zło okazało na Nim swoją niszczycielską moc. Wyniszcza je, pozbawia sił i wychodzi z walki z nowym życiem „Bóg istnieje i jest Stworzycielem świata, którego znamy, oraz ojcem Jezusa Mesjasza Izraela”. To jest pierwsza część dobrej nowiny, a druga część pojawia się na końcu historii. Dobra nowina o tym, co się stało, odsyła do dobrej nowiny o tym, co się stanie. Ten sam Bóg, który stworzył świat, na końcu dokona jego ocalenia i odnowy ”Wtedy wilk zamieszka z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą”.

Dobrą nowinę możemy również głosić dzięki Modlitwie Pańskiej – jeśli modlimy się nią we właściwej kolejności. Przecież Bóg stworzył świat, a przede wszystkim człowieka po to, by był Jego odbiciem.
Zagłębmy się, więc w wiadomość o dobrej nowinie, a modlitwa nam w tym pomoże.
Zachęcam do lektury i medytacji.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Znam tu każdy kamień. Nieznane - okładka książki
Znam tu każdy kamień. Nieznane dzieje Jasnej Góry o. Jerzy Tomziński OSPPE, Grzegorz Polak
Produkty podobne:
Bóg wskrzesza miłosierdziem - okładka książki
Bóg wskrzesza miłosierdziem ks. Krzysztof Kralka SAC
Komunikacja pastoralna - okładka książki
Komunikacja pastoralna ks. Marek Dziewiecki