pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Do piekła i z powrotem

Autor książki:

Mariusz Tkaczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: DoDo
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 130 s.
Wymiar: 148x230 mm
EAN: 9788395405020
ISBN: 978-83-9540-502-0
Data: 2020-10-13
Cena wydawcy: 40.01 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Lata trzydzieste XX wieku. Wielka mordercza epidemia grypy z 1919 roku zmieniła rzeczywistość. Zaklęcia z zakazanych ksiąg przestały być przedmiotem żartów i zaczęły działać. A na świat wyszły potwory z piekła. Na krawędzi otwartej wojny stanęła chrześcijańska Unia Rzymska i masoński Sojusz Anglo-amerykański.

W pierwszej linii oporu przeciw demonom stanął Legion Chrześcijański i kapitan John Kowalski. Nie wie on jeszcze, że następna samobójcza misja zaprowadzi go do miejsca, gdzie plagi biblijne są czymś zwyczajnym. Przeciwnikami Kowalskiego będą: cyniczny kapłan z Londynu oraz profesor ostrożnej archeologii, niezbyt przywiązany do swojego kapelusza i bicza.

Krótka powieść z gatunku chyba... military fantasy. Bohaterowie nie wymachują mieczami, tylko pistoletami maszynowymi i trochę brakuje księżniczek do ratowania. Ale jest smok i demony. Jeśli lubicie Działa Nawarony, Constantine czy Poszukiwaczy Zaginionej Arki może wam się spodobać. Albo nie. Powieść nie ma ambicji, żeby wywołać dyskusję o wierze albo jej braku. Jest po to, żeby zabić dwa nudne wieczory. Albo jeden, jeśli ktoś szybko czyta.

Książka "Do piekła i z powrotem" - Mariusz Tkaczyk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo DoDo. Książka posiada 130 stron i została wydana w 2020 r.