pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Długi kosmos

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 142x202 mm
EAN: 9788380971394
ISBN: 978-83-8097-139-4
Data: 2017-05-12
23.19  34.00  10.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Długi kosmos - Stephen Baxter, Terry Pratchett - opis książki:

Lata 2070-2071. Minęło prawie sześćdziesiąt lat od Dnia Przekroczenia, a na Długiej Ziemi rozwija się nowa, postludzka spoleczność Następnych. Dla Joshuy Valienté, dobiegającego siedemdziesiątki, nadszedł czas, by wyruszyć na jeszcze jedną, ostatnią samotną wyprawę do Wysokich Meggerów: po przygodę, która zmienia się w katastrofę. Kiedy staje wobec bezpośredniej groźby śmierci, jedyną nadzieją ocalenia staje się stado trolli. Kiedy jednak Joshua musi się zmierzyć z własną śmiertelnością, Długa Ziemia odbiera sygnał z gwiazd - sygnał odebrany przez radioastronomów, a także - w sposób bardziej abstrakcyjny - przez trolle i przez wielkie trawersery. Wiadomość jest prosta, ale o porażających implikacjach: DOŁĄCZCIE DO NAS. Superinteligentni Następni odkrywają, że przekaz zawiera też instrukcje budowy ogromnej sztucznej inteligencji., By ją jednak skonstruować, muszą szukać pomocy w uprzemysłowionych światach ludzi. Część po części, bajt po bajcie, montują komputer rozmiarów kontynentu - urządzenie, które zmieni miejsce Długiej Ziemi w kosmosie i ujawni ostateczny, afirmujący życie cel tych, którzy wysłali wiadomość. Jej sens do wszystkich i odczują je wszyscy - ludzie i inne gatunki, młode i stare, społeczności i pojedyncze osoby - którzy zamieszkują Długą Ziemię. Oda do radości nieskrępowanego tworzenia światów? pomysłowość nieznająca spoczynku? "Guardian" Pomysłowe, zachwycające SF w najlepszej formie? Porywająca opowieść mistrzów. "Independent on Sunday" Oto przybywają znowu, Terry Pratchett i Stephen Baxter, skacząc wzdłuż kwantowego łańcucha planet niczym oszołomieni chłopcy - to wielka radość spotkać ich raz jeszcze? Porywający i nieodmiennie wciągający. "SFX" Wspaniale napisane. Inteligentnie, dowcipnie i porywająco. "Daily Mail" Znakomita wspólna science fiction. Do polecenia każdemu, kto kocha być zaskakiwanym. IO9.com
Ze swą zawsze obecną fantazją [Pratchett] znakomicie współpracuje z Baxterem, dodając nieco tak potrzebnej radości do świata science fiction. "Sunday Times" Cudownie wizualna, inteligentnie wyobrażona? przypomina nam, jak czarujący i głęboki jest ten cykl. forwinternights.com Terry Pratchett był uznanym pisarzem, twórcą bestsellerowego cyklu książek o świecie Dysku, z których pierwsza - "Kolor magii" - ukazała się w roku 1983. Czterdziesta pierwsza i ostatnia powieść o Dysku, "Pasterska korona", została wydana w roku 2015. Książki były często adaptowane jako sztuki teatralne i filmy. Terry Pratchett był laureatem wielu nagród, między innymi Carnegie Medal; otrzymał też tytuł szlachecki za zasługi dla literatury. Zmarł w roku 2015. Stephen Baxter to jeden z najpopularniejszych brytyjskich twórców science fiction i laureat licznych nagród. Wśród jego książek warto wspomnieć o cyklu "Xelee", powieściach "Odysei czasu" (pisanych wspólnie z Arthurem C. Clarkiem), o "Statkach czasu" - kontynuacji "Wehikułu czasu" H.G. Wellsa, opowieści o Doktorze Who "The Wheel of Ice", oraz, ostatnio, epickich historiach z bardzo dalekiej przyszłości "Proxima" i "Ultima". Mieszka w Northumberland.

Książka „Długi kosmos” - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2017 r. Cena 23.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Długi kosmos"
Stephen Baxter, Terry Pratchett - autor m.in.:
Łups! Seria: Świat Dysku - okładka książki
Łups! Seria: Świat Dysku Terry Pratchett;
Kosiarz. Seria: Świat Dysku - okładka książki
Kosiarz. Seria: Świat Dysku Terry Pratchett;
Niuch. Seria: Świat Dysku - okładka książki
Niuch. Seria: Świat Dysku Terry Pratchett;
Zbrojni. Seria: Świat Dysku - okładka książki
Zbrojni. Seria: Świat Dysku Terry Pratchett;
Eryk - okładka książki
Eryk Terry Pratchett;
Smoki na zamku Ukruszon - okładka książki
Smoki na zamku Ukruszon Terry Pratchett;
Proxima (CD mp3) - pudełko audiobooku
Proxima (CD mp3) Stephen Baxter;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Układanka - okładka książki
Układanka Karin Slaughter
Jestem żoną szejka - okładka książki
Jestem żoną szejka Laila Shukri
Perska zmysłowość - okładka książki
Perska zmysłowość Laila Shukri
Ostatnia wdowa - okładka książki
Ostatnia wdowa Karin Slaughter
Cień i pazur - okładka książki
Cień i pazur Gene Wolfe
Arabski książe - okładka książki
Arabski książe Tanya Valko
Produkty podobne:
Długa utopia - okładka książki
Długa utopia Terry Pratchett, Stephen Baxter
Gra Endera - okładka książki
Gra Endera Orson Scott Card
Humaniści w kosmosie - okładka książki
Humaniści w kosmosie Mel Lallande
Zatrzymać gwiazdy - okładka książki
Zatrzymać gwiazdy Katie Khan