pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Długa droga w dół

Autor książki:

Nick Hornby

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 362 s.
Wymiar: 123×197 mm
EAN: 9788308037331
ISBN: 83-08-03733-X
Data: 2005-12-02
Cena wydawcy: 29.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Sylwester na dachu wieżowca Topper House, najbardziej popularnego wśród samobójców miejsca w Londynie północnym. Czworo obcych sobie ludzi odkryje, że skończenie z samym sobą nie jest wcale aktem tak osobistym i prywatnym, jak wcześniej sądzili.
Martin Sharp to popularny prezenter telewizji śniadaniowej, który miał wszystko – dzieci, żonę, karierę – i wszystko stracił, wikłając się w bezmyślny romans z piętnastolatką.
Maureen ma dziewiętnastoletniego syna-roślinę, niewiele pieniędzy i od 19 lat nie była na wakacjach.
Jess to zbuntowana osiemnastolatka, której unika chłopak, a rodzice nie rozumieją.
I jeszcze JJ – niespełniony muzyk ze Stanów Zjednoczonych, który pracuje w Londynie jako dostawca pizzy.
Czworo nie znanych sobie ludzi, przekonanych o swej absolutnej samotności i zdecydowanych na śmierć, na dachu wieżowca zaczyna dzielić się pizzą i … swoimi problemami. Czy zdecydują się na skok?
Zanim się o tym przekonasz, zwariowane perypetie bohaterów powieści rozbawią Cię do łez. Nick Hornby jak zwykle mistrzowsko łączy to co, smutne z tym, co zabawne.
NICK HORNBY urodził się w 1957 r. w Wielkiej Brytanii. Studiował na uniwersytecie w Cambridge. Pracował jako lektor języka angielskiego oraz recenzent. Marzył o pisaniu scenariuszy filmowych, a został pisarzem, którego powieści w błyskawicznym tempie stają się międzynarodowymi bestsellerami. Przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, a ich łączna sprzedaż kształtuje się na poziomie kilku milionów egzemplarzy. Na podstawie powieści Nicka Hornby`ego nakręcono trzy filmy, które stały się wielkimi przebojami kasowymi: Futbolowa gorączka (1997 - premiera amerykańskiego remake`u już niebawem!), Przeboje i podboje (2000), Był sobie chłopiec (2002).
Długa droga w dół (2005) to najnowsza powieść tego kultowego angielskiego pisarza. Polscy czytelnicy poznają ją kilkanaście dni wcześniej niż Anglicy.

Książka "Długa droga w dół" - Nick Hornby - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 362 stron i została wydana w 2005 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]