pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Digitalizacja dla początkujących. Seria: Propozycje i materiały 89
książka:

Digitalizacja dla początkujących. Seria: Propozycje i materiały 89

Dane szczegółowe:
Wydawca: SBP
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788364203299
ISBN: 9788364203299
Data: 2014-10-30
Cena wydawcy: 28.00 złpozycja niedostępna

Digitalizacja dla początkujących. Seria: Propozycje i materiały 89 - opis wydawcy:

Książka Digitalizacja dla początkujących to praktyczny poradnik z serii Propozycje i Materiały. Wprowadza czytelnika w świat grafiki komputerowej, dokumentów elektronicznych, rozdzielczości, głębi bitowej i innych zagadkowych pojęć. Napisana przystępnym językiem, instruuje, jak krok po kroku z bibliotecznego dokumentu utworzyć dobrej jakości obiekt cyfrowy. Przy okazji bezlitośnie rozprawia się z wieloma mitami, m.in. z tym, że digitalizacja musi być kosztowna.

Pomysł napisania książki zrodził się po jednym ze szkoleń, które Autor prowadził. Większość publikacji na ten temat za­kłada, że czytelnicy mają opanowane podstawy niezbędne w procesie świadomej digitalizacji, tzn. że każdy doskonale zdaje sobie sprawę, czym jest grafika wektorowa, a czym mapa bitowa; wie, jakie są zalety i wady poszczególnych formatów zapisu cyfrowego.

Błąd. Takie podejście sprawia, że wiele osób nawet nie próbuje zmierzyć się z digitalizacją, zostawiając ją tym bardziej zorientowa­nym. Brak jest publikacji, któr traktowałaby o digitalizacji w sposób możliwie podstawowy, napisanych językiem zrozumiałym nie tylko dla informatyków i grafików komputerowych. Tę lukę ma wypełnić niniejszy poradnik. Przeznaczony jest przede wszystkim dla bibliotekarzy - chociażby ze względu na kontekst terminologiczny (stricte bibliotekarskie rozumienie dokumentu ) i funkcjonalny (rodzaje dokumentów, na digitalizacji których skupiony jest jeden z rozdziałów).

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Sobota, 23 Marca 2019 roku.