pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Dziennik niedokończony 1985-1988
Dziennik niedokończony 1985-1988 32.54 zł pozycja dostępna!
książka:

Diabelskie nasienie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 978830116745501
ISBN: 978-83-0116-745-5
Data: 2011-09-07
pozycja niedostępna

Diabelskie nasienie - Frances Reilly - opis książki:

Belfast, Irlandia Północna, grudzień 1956 r. Trzy siostry, 6-letnia Loretta, 2-letnia Frances i 8-miesięczna Sinead, trafiają do sierocińca prowadzonego przez katolickie zakonnice - Ubogie Siostry z Nazaretu. Dziewczynki do schroniska oddaje ich własna matka. Dlaczego Przyczyny tej decyzji nigdy nie staną się do końca jasne. To średnia z sióstr, Frances, zdecyduje się po latach opowiedzieć swoją historię.
Dzieciństwo spędzone w Zakonnym Domu Nazaretańskim okazało się koszmarnym doświadczeniem. Okrucieństwo zakonnic, które znęcały się nad swoimi podopiecznymi, bijąc je i upokarzając psychicznie oraz cieleśnie, zdawało się nie mieć żadnych granic. Z biegiem lat również stosunki między wychowankami klasztoru stawały się coraz bardziej napięte. Eskalowała przemoc seniorek względem juniorek, a sierocińcem rządziło brutalne prawo pięści.
W tych warunkach wiele dziewcząt marzyło o ucieczce. Także Frances podejmowała wielokrotne próby wyrwania się z więzienia, jakim był Zakonny Dom Nazaretański. Jednak za każdym razem usiłowania te kończyły się fiaskiem - żadna z dziewczyn nie miała dokąd uciec i, prędzej czy później, wpadała w ręce policji.
Nawet podróże na piękną irlandzką wieś nie przynosiły ukojenia. Podczas cyklicznych wyjazdów na farmę rodziny Murphych - która przyjmowała Frances na czas weekendów i wakacji - dziewczynka regularnie padała ofiarą molestowania ze strony braci Toma i Barry ego... Na mapie dzieciństwa Frances nie było bezpiecznego schronienia.
Po wielu próbach ucieczki Frances i Sinead trafiają do schroniska dla trudnej młodzieży St Joseph s Training School. Panuje w nim podobny reżim, choć dziewczyny - zbuntowane i harde - nie dają się sprowadzać zakonnicom do roli ofiar. Panuje tam nieustanna walka i próba sił. Właśnie w St Joseph s dopełnia się wewnętrzna przemiana Frances - nie jest już bezbronną ofiarą, a potrafi bezwzględnie walczyć o swoje...

Książka „Diabelskie nasienie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 284 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Diabelskie nasienie"
Frances Reilly - autor m.in.: