pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Deszcz

Autor książki:

Ng Kim Chew

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380028531
ISBN: 978-83-8002-853-1
Data: 2020-01-22
37.31  47.00  9.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Deszcz - opis książki:

Tygrys, naprawdę tygrys. Trupioblada twarz matki. Xin z ojcem patrzyli przez szpary między deskami - jeden potężny tygrys w kolorze ognia i dwa tygryski. Rodzina dzików przytuliła się do siebie i zbiła w pokrytą szczeciną kulę.

- To tygrysica! - matce szczękały zęby.

Ulewa. Kołysząca ogonem tygrysica ryknęła znienacka w stronę dzików, zrobiła kilka kroków w lewo, potem w prawo, jakby się zastanawiała. Odyniec i locha opuścili głowy zasłaniając małe, tak napięci, jakby lada chwila mieli eksplodować. Tygryski, jak dwa kłębuszki ognia, zaczęły biec w stronę domu, może chciały schować się przed deszczem.

Wielkością przypominały domowe koty.

- Chcę je! - zawołał z radością Xin.

Nie wiadomo kiedy wybiegł przez tylne drzwi i popędził w kierunku tygrysków.

Oprócz zabaw strukturą i narracją Ng Kim Chew oferuje czytelnikowi atmosferę thrillera i horroru, podróż do miejsc obcych i strasznych. Groźna jest przyroda, zwierzęta i ludzie, bohaterowie skrywają sekrety, akcja toczy się w domach na uboczu, odległych plantacjach, zapomnianych cmentarzach. Opisuje to wszystko pięknym, bogatym językiem, nie bojąc się zabaw konwencją, zaskakujących metafor i ciekawych zabiegów stylistycznych.

Ng Kim Chew (w świecie chińskojęzycznym znany jako  Huang Jinshu) jest Chińczykiem urodzonym w Malezji, obecnie mieszkającym na Tajwanie.

Książka "Deszcz" - Ng Kim Chew - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 284 stron i została wydana w 2020 r. Cena 37.31 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]