pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dębica i okolice To co najważniejsze

Dane szczegółowe:
Wydawca: Libra
Rok wyd.: 2024
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788368153088
ISBN: 978-83-6815-308-8
Data: 2024-03-26
42.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zbiór czterdziestu bogato ilustrowanych opowieści o ciekawych postaciach, wydarzeniach i osobliwościach związanych z ziemia dębicką.

Wydawało mi się, że o mojej rodzinnej Dębicy wiem wszystko. Agnieszka Kruszyńska-Idzior uświadomiła mi, jak niewiele wiem. To książka nie tylko dla lokalnych pasjonatów. Pomaga zrozumieć, jak historia małego miasta łączy się z historią nas wszystkich i że dębickie echa odnajdziemy wszędzie: od krakowskiej architektury po Hollywood.

[Radek Rak]
Agnieszka Kruszyńska-Idzior, sięgając po zasłyszane historie, przeszukując archiwalne numery gazet, stare dokumenty oraz naukowe opracowania, stworzyła niezwykle ciekawy zbiór opowieści o dziejach Dębicy i jej okolic, o losach znanych i mniej znanych postaci, które odznaczyły swoje piętno na lokalnej historii. Takimi osobami byli, chociażby opisani w książce: Galicyjski Gaudi, jak śmiało nazwać można Teodora Talowskiego, wybitny kompozytor Krzysztof Penderecki czy rozpalający wyobraźnię, najsłynniejszy polski średniowieczny rycerz Zawisza Czarny. To pasjonująca podróż po ciekawostkach nieznanych powszechnie mieszkańcom zarówno samego miasta, jak i jego szeroko pojętych okolic.

[dr Arkadiusz S. Więch]
Agnieszka Kruszyńska-Idzior - absolwentka historii, dziennikarka. Laureatka nagrody specjalnej Muzeum Powstania Warszawskiego w Konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press 2020. Autorka bestsellerowego reportażu historycznego Góra Śmierci, opowiadającego o hitlerowskim obozie pracy przymusowej w Pustkowie

Książka "Dębica i okolice To co najważniejsze" - Agnieszka Kruszyńska-Idzior - oprawa twarda - Wydawnictwo Libra. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2024 r. Cena 42.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.