pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

De Santissimo Eucharistiae Sacramento

Autor książki:

Paweł Milcarek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dębogóra
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 195x115 mm
EAN: 9788364964046
ISBN: 978-83-6496-404-6
Data: 2021-07-06
17.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Krótkie objaśnienie obrzędów Bierzmowania w starszej formie rytu rzymskiego
Zgodnie z zarządzeniem papieskim wyrażonym w motu proprio Benedykta XVI Summorum Pontificum Kościół obrządku rzymskiego sprawuje obecnie swe sakramenty w dwóch formach: zwyczajnej i nadzwyczajnej. Ta druga nazywana także formą starszą, a potocznie liturgią trydencką to postać tradycyjnej liturgii rzymskiej skodyfikowana w księgach liturgicznych obowiązujących w roku 1962, czyli przed reformami przeprowadzonymi po Soborze Watykańskim II.
W przypadku sakramentu Bierzmowania obrzędy właściwe formie starszej znajdują się w Pontificale Romanum w edycji typicznej św. Jana XXIII z 1961-62. Obrzędy Bierzmowania są tu identyczne z podanymi już w Pontificale Romanum Klemensa VIII z 1595/6, czyli w pierwszym Pontyfikale Rzymskim posiadającym zatwierdzenie papieskie.
Książeczka zawiera omówienie obrzędu w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz przedstawienie zmian wprowadzonych w formie zwyczajnej po Soborze Watykańskim II. Bardzo ważny jest rozdział porównujący oba ryty i ukazujący ciągłą atrakcyjność formy starszej rytu rzymskiego. Częścią integralną książeczki jest pełny dwujęzyczny (łaciński i polski) tekst obrzędu w formie nadzwyczajnej. Tekst przedstawiony jest zgodnie ze zwyczajem ksiąg liturgicznych w wersji z czerwonymi rubrykami.

Książka "De Santissimo Eucharistiae Sacramento" - Paweł Milcarek - oprawa miękka - Wydawnictwo Dębogóra. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2017 r. Cena 17.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]