pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czy jesteśmy razem? Katolicyzm okiem protestanta

Autor książki:

R.C. Sproul

Dane szczegółowe:
Wydawca: MW
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 210 s.
Wymiar: 200x160 mm
EAN: 9788395718342
ISBN: 978-83-9571-834-2
Data: 2022-01-11
29.63  35.00  5.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Chyba nie ma innej książki w języku polskim, której autor porównując dwa odłamy chrześcijaństwa byłby tak stanowczy w obronie czystej, biblijnej Ewangelii, a jednocześnie podchodził do swojego czytelnika z pastorską miłością, szacunkiem i troską, jak robi to wielebny R.C. Sproul. Oddając w ręce czytelników tę lekturę, pragniemy zaprosić katolików do spojrzenia na własne wyznanie okiem protestanta, a protestantów do badania prawd Ewangelii przywróconych podczas Reformacji, odważnego zabierania głosu w tych kwestiach oraz odzwierciedlania miłości Chrystusa wobec bliźnich należących do Kościoła, który opatrzył Ewangelię anatemą.
Cel tej książki jest prosty. Chcę spojrzeć na kilka znaczących aspektów nauczania rzymskokatolickiego i porównać je z nauczaniem protestanckim. Mam nadzieję pokazać często przy użyciu słów papieskich czy wziętych z dekretów soborowych że nie nastąpiła żadna zmiana w kwestii tego, w co wierzono i czego nauczano w Kościele rzymskokatolickim od czasów Reformacji. Oznacza to, że Reformacja nie jest zakończona i musimy nadal w sposób niewzruszony głosić biblijną Ewangelię. Zaczniemy od spojrzenia na autorytet Pisma, który był formalną przyczyną Reformacji, a następnie przejdziemy do merytorycznie centralnej przyczyny Reformacji kwestii usprawiedliwienia. Później omówimy poglądy Kościoła rzymskokatolickiego na temat stosunku widzialnego Kościoła do odkupienia. W rozdziale czwartym porównamy rzymskokatolicki i protestancki pogląd na sakramenty i wówczas zajmiemy się zagadnieniem papieskiej nieomylności, która oczywiście budzi u protestantów zrozumiały niepokój. Na końcu rozważymy element teologii rzymskokatolickiej znany jako mariologia albo studia nad miejscem, rolą i funkcją Dziewicy Maryi w życiu chrześcijańskim.
R.C. Sproul

Książka "Czy jesteśmy razem? Katolicyzm okiem protestanta" - R.C. Sproul - oprawa miękka - Wydawnictwo MW. Książka posiada 210 stron i została wydana w 2020 r. Cena 29.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]