pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czy chrześcijanin może być buddystą?

Autor książki:

Jacek Konarski

Dane szczegółowe:
Wydawca: KOS
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376491165
ISBN: 978-83-7649-116-5
Data: 2016-10-03
29.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jestem chrześcijaninem, któremu niejednokrotnie zdarza się myśleć o innych religiach, a zwłaszcza o buddyzmie. Nic więc dziwnego, że z zaciekawieniem sięgnąłem po tę książkę. I nie rozczarowałem się. Jej lektura wyzwoliła mnie z lęków, które często towarzyszyło mojemu chrześcijańsko-buddyjskiemu myśleniu. Utwierdziłem się w przekonaniu, że można być chrześcijaninem, a jednocześnie w jakimś stopniu buddystą, a fakt ten wcale nie musi świadczyć o jakimś zagubieniu w sferze religijnej. Rzekłbym, że wręcz przeciwnie. Autor najwyraźniej nie zamierzał dostarczyć czytelnikowi jak najwięcej wiedzy religioznawczej, natomiast w prosty i przekonywujący sposób pokazał, jak można poukładać jej elementy, aby mogły one służyć pogłębieniu chrześcijańskiej świadomości religijnej.

Budujący jest dla mnie sposób mówienia o Bogu. Bóg tej książki nie jest jakimś Dalekim Nieznajomym, lecz bardzo Bliskim Przyjacielem, z którym autor spontanicznie dzieli się wszystkim, z czego składa się jego życie. Czytając jego słowa czuje się obecność Boga, zaś prosta argumentacja daje do zrozumienia, że można Go znaleźć w każdym elemencie życia. Nadzieję budzi również sposób mówienia o piekle, choć autor daleki jest od myśli, że niebo można osiągnąć tanim kosztem, albo otrzymać je wręcz za darmo. Książka ta jest również świadectwem tego, że o bardzo ważnych sprawach można mówić nie tylko z powagą, lecz także z humorem.

Książka "Czy chrześcijanin może być buddystą?" - Jacek Konarski - oprawa miękka - Wydawnictwo KOS. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2016 r. Cena 29.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.