pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czołgi 100 lat historii

Autor książki:

Richard Ogorkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
EAN: 9788372437747
ISBN: 978-83-7243-774-7
Data: 2021-09-07
26.60  39.99  13.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

To opowieść o tym, jak czołgi się zmieniały i doskonaliły - od prymitywnych, dziwacznych pojazdów Mark V poprzez groźne Tygrysy z lat drugiej wojny światowej aż po świetne współczesne Abramsy M1 - aby stać się tym, czym są dzisiaj: filarem zdolnych do samodzielnych działań wojennych zmechanizowanych sił pancernych.

Autor tej książki, znany na świecie specjalista w dziedzinie broni pancernej, szczegółowo prezentuje ewolucję czołgu od chwili jego powstania przed ponad stu laty po dzień dzisiejszy. Odwołując się do najnowszych badań archiwalnych, opowiada o mało znanych początkach rozwoju czołgów podczas pierwszej wojny światowej. Wskazuje, że w latach międzywojennych rozwój sił pancernych postępował powoli poniekąd z powodu sceptycznej oceny ich zdolności bojowej. Dopiero sukcesy niemieckich formacji czołgowych w początkowym okresie drugiej wojny światowej zmusiły aliantów do rewizji konserwatywnych koncepcji dotyczących użycia czołgów. Gwałtowny rozwój tych pojazdów w Europie i Stanach Zjednoczonych, do którego doszło w końcowej fazie drugiej wojny światowej i w latach zimnej wojny, możliwy był dzięki ogromnemu postępowi w dziedzinie techniki wojskowej. Doprowadził on do przeobrażenia czołgów w szybkie, odporne na pociski i potężne machiny wojskowe - takie, jakimi są dzisiaj.

Profesor Richard Ogorkiewicz (1926-2019) - wybitny specjalista w dziedzinie broni pancernej; pracował w Radzie Naukowej ds. Obronności brytyjskiego Ministerstwa Obrony i w Royal Military College of Science (obecnie filii brytyjskiej Akademii Wojskowej; był też konsultantem periodyku IHS Jane s International Defence Review i kuratorem Muzeum Broni Pancernej w Bovington.

Książka "Czołgi 100 lat historii" - Richard Ogorkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]