pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Śladem ojców
Śladem ojców 19.46 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Jesienne nastroje
Jesienne nastroje 17.50 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Pod okapem burzy
Pod okapem burzy 14.07 zł pozycja dostępna!
książka:

Czego słowik nie zaśpiewa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Norbertinum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 59 s.
Wymiar: 180x180 mm
EAN: 9788372226297
ISBN: 978-83-7222-629-7
Data: 2017-12-11
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna

Czego słowik nie zaśpiewa - Zygmunt M. Miszczak - opis książki:

W otaczającym nas pięknym świecie przyrody, z przepływającymi na naszych oczach barwami pór roku, w świecie zieleni, ptaków, kwiatów, nadzorowanym przez Stwórcę, nie ma miejsca na brutalne zło, przemoc i agresję. Ujęte w rymy obrazy poetyckie kreowane przez Zygmunta Marka Miszczaka w jego kolejnej książeczce poetyckiej, skierowanej do dzieci, Czego słowik nie zaśpiewa, przybliżają oczom wyobraźni dziecka świat dobry i piękny, choć jeszcze często stanowiący dla niego wielką i odległą tajemnicę. Świat jakby wyjęty z dawnych, babcinych opowieści, pełen mądrych wzorców wpajających w dzieci wrażliwość i otwartość na Boga oraz drugiego człowieka, budzących w nich szacunek do otaczającej rzeczywistości i ludzi ją tworzących.

Zbiorek wierszyków Czego słowik nie zaśpiewa zawiera 24 czterostrofowe utwory zakończone pointą, za pomocą której autor sprytnie stara się przemycać ważne nauki i wskazówki, mające na celu uświadomienie małemu czytelnikowi słuszności pewnych, może jeszcze czasami trudnych dla niego, prawd i właściwych rozwiązań, które, w założeniu autora, mogą i powinny pomóc wzbudzić w nim umiłowanie dla pewnych chlubnych wartości i ideałów: ukochanie szacunku dla prawdy, prawości charakteru, i przede wszystkim ułatwić mu dokonanie wyboru między dobrem a złem. Wzniecić w nim uczucia patriotyczne i religijne.

Dzięki wprowadzeniu i przybliżeniu, w sposób dziecięco‑zwierszowany, licznych wątków z Pisma Świętego i ważnych pierwiastków hagiograficznych, oraz wkomponowaniu między wiersze nawiązań do świąt z kalendarza liturgicznego, autor stara się wzbudzić w dziecku miłość do Stwórcy wszystkich otaczających je pięknych dzieł natury. Nie ma tu pokemonów, Spidermanów ani Supermanów. Autor poetycko opowiada o świecie, jaki dziecko powinno dokładnie poznać - świecie mogącym być odtrutką na proponowane mu, niewątpliwie nęcące, telewizyjne projekcje, Internet i gry elektroniczne. Kieruje uwagę dziecka na rzeczy i zjawiska diametralnie różne od tych nachalnie proponowanych przez media.

Wierszyki zaprezentowane w książeczce Czego słowik nie zaśpiewa wnoszą pokój i radość w psychikę dziecka. Wywołując fascynację otaczającą przyrodą, jakby osłaniają je ochronną powłoką dobra i wyciszenia, uodporniającą na atakującą je zewsząd hałaśliwość stechnicyzowanego i zurbanizowanego świata współczesnego.

Zofia Nowacka-Wilczek, fragm. Wstępu

Książka „Czego słowik nie zaśpiewa” - oprawa miękka - Wydawnictwo Norbertinum.

Książka posiada 59 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Czego słowik nie zaśpiewa"
Zygmunt M. Miszczak - autor m.in.:
Śladem ojców - okładka książki
Śladem ojców Zygmunt M. Miszczak;