pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czasoprzestrzeń zbioru

Autor książki:

Małgorzata Devosges-Cuber

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Architektury we Wrocławiu
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 150 s.
Wymiar: 280x210 mm
EAN: 9788365730268
ISBN: 978-83-6573-026-8
Data: 2024-02-26
58.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Czasoprzestrzeń zbioru" to pierwsza od niemal 20 lat wystawa prezentująca dzieła z bogatej kolekcji sztuki współczesnej ze zbiorów Muzeum Architektury. W publikacji znajdują się dzieła Abakanowicz, Stażewski, Kantor, Jurkiewicz, Ślesińska, Rosołowicz i innych wielkich twórców sztuki polskiej XX wieku, jest to ponad 80 dzieł malarskich, szkiców, grafik, reliefów, obiektów przestrzennych i modeli. Dzieła odwołują się do rewolucyjunej awangardy dwudziestolecia międzywojennego, rozwijając konstruktywistyczne wątki w sztuce lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku.

W zbiorze dominują prace o charakterze* "racjonalnym, oparte na kryteriach zbliżonych do metod stosowanych w naukach ścisłych, a formalnie mieszczące się w nurcie abstrakcji geometrycznej".* Nawiązują w większości do tradycji i doświaczeń konstruktywizmu, z jego ideą syntezy sztuki, nauki i wiedzy technicznej. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że geometria porzuca tu ortogonalny porządek, tworząc formy organiczne, które składają się w utopijne wizje artystyczno-architektonicznych fantazji, w których przestrzeń można odbierać zarówno jako realną, jak i jako iluzoryczną.

Książka "Czasoprzestrzeń zbioru" - Małgorzata Devosges-Cuber - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Architektury we Wrocławiu. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2022 r. Cena 58.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.