pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
film:

Czas Honoru. Powstanie

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Telewizja Polska
Rok wyd.: 2014
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 5902600069164
Data: 2015-06-24
42.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis filmu:

Ostatnie dni lipca 1944 roku. Przez Warszawę ciągną kolumny niemieckich wojsk wycofywanych z frontu wschodniego. W mieście rośnie napięcie - sztabowcy Armii Krajowej debatują nad wybuchem Powstania.

W okupowanej Warszawie toczą się nerwowe przygotowania do walk wyzwoleńczych. Janek, Bronek, Michał i Władek zostają przydzieleni do kompanii specjalnej, która w czasie Powstania ma stanowić osłonę Komendy Głównej. W oczekiwaniu na ogłoszenie godziny "W" dowódca kompanii, "Krawiec", nakazuje im odebranie spod Warszawy kuriera z instrukcjami od rządu londyńskiego. Kiedy kurier dociera do Komendy Głównej, nikt nie chce go wysłuchać - decyzja o wybuchu Powstania zapada nieodwołalnie.

Do walk mobilizuje swoje siły również niemiecka strona. Najlepiej zorientowany w przygotowaniach Polaków jest szef gestapo, Lars Rainer. Z raportów jego agentów wynika, że rozpoczęcie walk powstańczych jest kwestią najbliższych dni.

Długo wyczekiwane Powstanie będzie tłem dramatycznych wydarzeń, zwrotów akcji i sceną, na której krzyżować się będą losy bohaterów.

Tytuły odcinków
1.Jeszcze nie dziś
2.Godzina "W"
3.Hotel Victoria
4.Kamień na kamieniu
5.Modlitwa o życie
6. Dziewczyna z tulipanami
7.Nadajnik i morfina
8.Kanały
9.Noc poślubna
10. Szyfr "Inżyniera"
11. Bratnia pomoc
12. Warszawa
Dane techniczne:
Czas trwania: 602 min Liczba nośników: 4 Obraz: kolor Format obrazu: 16:9
Dźwięk: DD 5.1 Rok wydania: 2014 Napisy polskie, angielskie
Dodatki: teledysk "Dziewczyna z granatem", cykl felietonów "Powstanie - Miasto i ludzie".

Film „Czas Honoru. Powstanie” - oprawa twarda - Producent/dystrybutor:Telewizja Polska. Cena 42.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.