pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czas drogi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książkowe Klimaty
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 444 s.
Wymiar: 194x124 mm
EAN: 9788366505261
ISBN: 978-83-6650-526-1
Data: 2021-11-17
29.56  42.00  12.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W grudniu 1933 roku osiemnastoletni Patrick Leigh Fermor samotnie wyrusza pieszo przez Europę do Konstantynopola. Postanawia żyć jak tramp, pielgrzym lub wędrowny uczony. Nocuje w przytułkach, klasztorach, stodołach, ale także dzięki szczęśliwym trafom w zamkach i pałacach. Przede wszystkim jednak maszeruje z wierszami Horacego w plecaku.
Czas drogi to błyskotliwa relacja z przygód, które spotkały autora podczas niezwykłej wędrówki. Obejmuje wspomnienia z trasy przez Niderlandy do granicy Węgier. Fermor przemierza teutońskie krainy ku słowiańszczyźnie, idzie przez gotycką północ, mija przyczółki imperium rzymskiego w górę Renu i w dół Dunaju prosto do serca starych Bałkanów i pobizantyjskich krain.
Od początku wyprawy do publikacji oryginału Czasu drogi minęły czterdzieści cztery lata. W międzyczasie autor był kochankiem rumuńskiej księżniczki, wziął udział w szarży królewskiej kawalerii w Grecji, skacząc ze spadochronem,
wylądował na zajętej przez Niemców Krecie i wspierał partyzantów. Po wojnie stał się największym żyjącym podróżopisarzem w Wielkiej Brytanii.
Kiedy po raz pierwszy przeczytałem Czas drogi, poczułem go w nogach. Mówił do moich podeszew. Współbrzmiał z tym, co po niemiecku nazywa się Sehnsucht: pragnieniem lub tęsknotą za nieznanym i tajemniczym. Zmusiło mnie to do
wstania i marszu aby przeżyć przygodę.
Robert Macfarlane

Książka "Czas drogi" - Patrick Leigh Fermor, Ewa Ledóchowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Książkowe Klimaty. Książka posiada 444 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]