pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czarny Lampart, Czerwony Wilk

Autor książki:

Marlon James

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 824 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788381433501
ISBN: 978-83-8143-350-1
Data: 2021-03-23
43.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Dziecko nie żyje. Nie pozostało nic więcej, by wiedzieć.

Tropiciel jest myśliwym, znanym w trzynastu królestwach jako ten, który ma nos. I choć zawsze pracuje sam, ten jeden jedyny raz musi zrobić wyjątek. By odnaleźć zaginione dziecko, sprzymierza się z grupą podobnych sobie najemników. A są tam wszyscy: od wiedźmy, przez smutnego olbrzyma, aż do zmiennokształtnego Lamparta. Każde z nich jest śmiertelnie niebezpieczne. Każde z nich pilnie strzeże swoich tajemnic.

Podążając za zapachem dziecka, grupa przejdzie przez potężne miasta, groźne rzeki i zaklęte puszcze, na każdym kroku tropiona przez istoty, które pragną ich śmierci. Wątpliwości nie opuszczają Tropiciela ani przez chwilę. Kim jest tajemniczy chłopiec, którego muszą odnaleźć? Dlaczego tak wiele osób chce przerwać ich poszukiwania? I przede wszystkim - kto kłamie, a kto mówi prawdę?
Czerpiąc garściami z afrykańskiej historii i mitologii oraz własnej wyobraźni, Marlon James opowiada historię o niesamowitym rozmachu, której akcja dzieje się w starożytnym świecie, dziwnie przypominającym współczesny. Czarny lampart, czerwony wilk to opowieść niezwykle brutalna, osadzona w fantastycznej scenerii, a jednocześnie poruszająca.

Finalista National Book Award 2019 Bestseller New York Timesa Książka roku 2019 według The Wall Street Journal, TIME, Vogue, The Washington Post Jedna ze 100 najlepszych powieści fantasy wszech czasów magazynu TIME Czarny lampart, czerwony wilk to powieść, z której braku nie zdawałem sobie sprawy - dopóki jej nie przeczytałem. Niebezpieczna i fantasmagoryczna starożytna Afryka staje się światem dorównującym skomplikowaniem wszystkiemu, co kiedykolwiek wyszło spod pióra Tolkiena. Nie mogę się doczekać następnej części.

Neil Gaiman
Pierwszy tom zapowiedzianej trylogii (...), w którym słychać echa Tolkiena, George a R.R. Martina i Czarnej Pantery, a jednocześnie wciąż niezwykle oryginalny, pisany językiem pełnym mocy, wszechogarniającą wyobraźnią (...). Marlon to pisarz, którego trzeba czytać.

Salman Rushdie, TIME
Porywająca, napakowana akcją (...). Literacki odpowiednik kinowego uniwersum Marvela.

Michiko Kakutani, The New York Times
Kiedy James ogłosił, że będzie pisał trylogię fantasy, wydawało mi się, że po osiągnięciu wszystkiego w oczach krytyków i zdobyciu Bookera idzie w stronę typowego bestsellera. Nic bardziej mylnego. Nie tylko napisał afrykańską powieść fantasy - to afrykańska powieść fantasy literacka i złożona do wręcz niemożliwego stopnia.

The New Yorker

Książka "Czarny Lampart, Czerwony Wilk" - Marlon James - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarna Owca. Książka posiada 824 stron i została wydana w 2021 r. Cena 43.93 zł. Zapraszamy na zakupy!