pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czarne słońce

Autor książki:

Rebecca Roanhorse

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mag
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 220x140 mm
EAN: 9788367023399
ISBN: 978-83-6702-339-9
Data: 2022-11-23
36.70  45.00  8.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bóg powróci

Gdy ziemia i niebo spotkają się

Pod czarnym słońcem

W świętym mieście Tova zimowe przesilenie jest zwykle czasem świętowania i odnowy, lecz w tym roku zbiega się ono z zaćmieniem słońca, rzadkim zjawiskiem, które zdaniem Kapłanki Słońca zaburza równowagę świata.

Tymczasem z odległego miasta wypływa statek, który ma zawinąć do Tovy w przeddzień zaćmienia. Jego kapitan, Xiala, jest zhańbioną Teekijką, której pieśń ma moc uspokajania morza i wypaczania ludzkich umysłów. Ma ona dostarczyć do Tovy pasażera. Jest nim niegroźny, młody mężczyzna imieniem Serapio, z opaską na oczach, ciałem poznaczonym bliznami i przeznaczeniem, które musi wypełnić. Xiala wie jednak, że ludzie, o których mówi się, że są niegroźni, zwykle okazują się potworami.

W swej powieści pełnej niezapomnianych postaci Rebecca Roanhorse stworzyła doskonały świat, który otwiera przed czytelnikiem cały wachlarz ludzkich cnót i występków (Ken Liu, autor nagradzanego cyklu Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu).

Ta epicka przygoda to opowieść o upadku władzy i walce jednostek z własną, bolesną przeszłością. To absolutnie fantastyczny (S.A. Chakraborty, autorka bestsellera Miasto mosiądzu) początek jednego z najbardziej oryginalnych cyklów dekady.

Książka "Czarne słońce" - Rebecca Roanhorse - oprawa twarda - Wydawnictwo Mag. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2022 r. Cena 36.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]