pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czarna legenda cz. 3. Spowiedź. Tom 2. Exodus

Autor książki:

Anna Karbownik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Enterprise
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 942 s.
EAN: 9788378475385
ISBN: 978-83-7847-538-5
Data: 2019-08-06
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Bractwo spaliło w pogromie aljamę w Segowii. Wielu jej mieszkańców zginęło, wielu utraciło dorobek życia. Królowa Izabela nie usłuchała błagań o odwołanie edyktu z Alhambry płynących od gmin żydowskich z całej Hiszpanii. Żydzi nie mieli wyjścia, jak tylko opuścić kraj.

Wyruszyłam w tę drogę razem z nimi, bo mam wśród nich serdecznych przyjaciół, a w ostatnich miesiącach Armenterosowie stali się moją prawdziwą rodziną. Jedyną jaką mam. Idzie z nami również Armand Castellano de Corell, ścigany przez szpiega Torquemady, gniew ludzi i własne sumienie. Przez te wszystkie lata szczerze go nienawidziłam, teraz jednak muszę nauczyć się z nim przebywać. Zwłaszcza, że w Segowii Armand udowodnił nam wszystkim, że można mu zaufać.

Przed nami daleka i wyczerpująca wędrówka do granic Hiszpanii, w której czeka na nas wiele pułapek zastawionych przez Torquemadę i nieprzychylnych nam mieszkańców miasteczek, które miniemy po drodze. Czekają nas także zarazy, zwątpienie i głód.

Czy uda nam się dotrzeć do Francji i zacząć nowe życie za kurtyną Pirenejów? Czy zdołam na nowo poukładać moje relacje z Armandem i czy wybaczę mu śmierć Luisa i Eleny? A nade wszystko, czy Armand sam sobie wybaczy?...

Książka "Czarna legenda cz. 3. Spowiedź. Tom 2. Exodus" - Anna Karbownik - oprawa miękka - Wydawnictwo Enterprise. Książka posiada 942 stron i została wydana w 2018 r.