pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czarna legenda cz. 3. Spowiedź. Tom 1. Salim

Autor książki:

Anna Karbownik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Enterprise
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 807 s.
EAN: 9788378475378
ISBN: 978-83-7847-537-8
Data: 2019-08-06
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Mam na imię Manuela.

Strach przed Inkwizycją zmusił mnie do opuszczenia rodzinnej Ávili. Moi rodzice przebywają w więzieniach świętego trybunału. Mojego narzeczonego i przyjaciółkę spalił na stosie sędzia Armand Castellano de Corell, najgorszy ávilski kat i przyczyna wszystkich nieszczęść, jakie mnie spotkały. Mój dom rodzinny skonfiskowała Inkwizycja. Nie mam już nic.

Udałam się do Segowii, by zacząć nowe życie w domu mego stryja, Domenico i jego szczęśliwej, nienaznaczonej piętnem Inkwizycji rodziny. Szybko się okazało, że  w domu stryja więcej jest zła i cierpienia niż radości, zaś w spokojnym na pozór mieście nabrzmiewa od dawna konflikt między społecznością żydowską  a chrześcijańskim Bractwem, który byle iskra przerodzić może w pożogę nie do okiełznania.

Na domiar złego Królowa Izabela postanowiła wygnać Żydów z Hiszpanii, co tylko zaostrza i tak już napiętą sytuację. W tych strasznych czasach wydaje się, że społeczności żydowskiej w Segowii pomóc może tylko tajemniczy brat Salim, benedyktyn ze Szpitala Santa Cruz, który pod nieprzeniknionym cieniem kaptura ukrywa nie tylko oblicze i ciężkie grzechy, ale i mroczny sekret, który trzeba rozwiązać?

Książka "Czarna legenda cz. 3. Spowiedź. Tom 1. Salim" - Anna Karbownik - oprawa miękka - Wydawnictwo Enterprise. Książka posiada 807 stron i została wydana w 2018 r.