pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Czarna legenda cz. 1. Archanioł

Dane szczegółowe:
Wydawca: Enterprise
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 525 s.
EAN: 9788378475354
ISBN: 978-83-7847-535-4
Data: 2019-08-06
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Czarna legenda cz. 1. Archanioł - Anna Karbownik - opis książki:

Mam na imię Antonio.

Mój surowy ojciec dawno temu zaciągnął u Boga pewien dług, który ja miałem spłacać w jego imieniu, wiodąc pobożne życie mnicha w klasztorze dominikanów Santa Cruz la Real w Segowii. W dniu moich czternastych urodzin przybyłem więc do opactwa i niechcący znalazłem się w samym centrum nadciągającej nad Hiszpanię katastrofy.

Okazało się, że klasztor pełen jest mrocznych tajemnic, jego mnisi zamiast wieść ciche i spokojne życie mają swoje ambicje i dążenia, zaś przeor Santa Cruz, padre Tomás de Torquemada zamierza narzucić Hiszpanii jarzmo złowrogiej Inkwizycji  i zniewolić jej lud strachem i płomieniami stosu.

W klasztorze oddano mnie pod opiekę ojca Armanda Castellano de Corell, wyjątkowo niebezpiecznego prawnika i genialnego lekarza. Starałem się czerpać z jego nauk i służyć mu pokornie, ale jego okrucieństwo, niepohamowana ambicja, duma i bezkompromisowość naznaczyły moje życie potwornym piętnem. Na zawsze.

W murach tego opactwa dzieją się straszne rzeczy, które niebawem ogarną cały kraj. Mój dziennik jest wiernym zapisem tych wydarzeń i świadkiem nadciągającej zawieruchy dziejów. Niech Bóg ma w opiece Hiszpanię?

Książka „Czarna legenda cz. 1. Archanioł” - oprawa miękka - Wydawnictwo Enterprise.

Książka posiada 525 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Czarna legenda cz. 1. Archanioł"
Anna Karbownik - autor m.in.: