pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czarna legenda cz. 1. Archanioł

Autor książki:

Anna Karbownik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Enterprise
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 525 s.
EAN: 9788378475354
ISBN: 978-83-7847-535-4
Data: 2019-08-06
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Mam na imię Antonio.

Mój surowy ojciec dawno temu zaciągnął u Boga pewien dług, który ja miałem spłacać w jego imieniu, wiodąc pobożne życie mnicha w klasztorze dominikanów Santa Cruz la Real w Segowii. W dniu moich czternastych urodzin przybyłem więc do opactwa i niechcący znalazłem się w samym centrum nadciągającej nad Hiszpanię katastrofy.

Okazało się, że klasztor pełen jest mrocznych tajemnic, jego mnisi zamiast wieść ciche i spokojne życie mają swoje ambicje i dążenia, zaś przeor Santa Cruz, padre Tomás de Torquemada zamierza narzucić Hiszpanii jarzmo złowrogiej Inkwizycji  i zniewolić jej lud strachem i płomieniami stosu.

W klasztorze oddano mnie pod opiekę ojca Armanda Castellano de Corell, wyjątkowo niebezpiecznego prawnika i genialnego lekarza. Starałem się czerpać z jego nauk i służyć mu pokornie, ale jego okrucieństwo, niepohamowana ambicja, duma i bezkompromisowość naznaczyły moje życie potwornym piętnem. Na zawsze.

W murach tego opactwa dzieją się straszne rzeczy, które niebawem ogarną cały kraj. Mój dziennik jest wiernym zapisem tych wydarzeń i świadkiem nadciągającej zawieruchy dziejów. Niech Bóg ma w opiece Hiszpanię?

Książka "Czarna legenda cz. 1. Archanioł" - Anna Karbownik - oprawa miękka - Wydawnictwo Enterprise. Książka posiada 525 stron i została wydana w 2019 r.