pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czarna legenda cz. 2. Akty wiary

Autor książki:

Anna Karbownik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Enterprise
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 904 s.
EAN: 9788378475361
ISBN: 978-83-7847-536-1
Data: 2019-08-06
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Mam na imię Elena.

Przyszłam na świat w Ávili w rodzinie bogatego kupca bławatnego i czas dzieciństwa pamiętam jako sielankę. A potem nastała Inkwizycja, która od kilku lat rozsnuwa nad Hiszpanią zasłonę strachu i ciemności, śmierci i rozpaczy. Od niedawna w naszym mieście orzeka nowy przewodniczący świętego trybunału, ojciec Armand Castellano de Corell i nie ma dnia, by kogoś nie aresztowano i nie poddano torturom. Ludzie zaczęli znikać z ulic, a płomienie stosów na placu spaleń palą się niemal bez przerwy.

Nikt nie jest bezpieczny, zwłaszcza moja rodzina, która ukrywa przed Inkwizycją pewien sekret, przez który wszyscy możemy zostać skazani na śmierć. Pierścień strachu zaciska się wokół nas coraz ciaśniej, szpiedzy trybunału depczą nam po piętach, zaś nowy przewodniczący jest ponoć bardzo gorliwy i skuteczny w wymuszaniu zeznań na torturach.

Jednak ja poznałam brata Armanda jako cudownego lekarza i przyjaciela, który nigdy nie odmówił mi pomocy i chronił mnie na każdym kroku. Wraz z jego przyjazdem do Ávili zaświeciło dla mnie nowe słońce. Opowiem wam o nim. Opowiem o miłości niemożliwej w czasach największej pogardy dla człowieczeństwa. O miłości do inkwizytora?

Książka "Czarna legenda cz. 2. Akty wiary" - Anna Karbownik - oprawa miękka - Wydawnictwo Enterprise. Książka posiada 904 stron i została wydana w 2018 r.