pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cykl Życia Imperium

Autor książki:

John B. Glubb

Dane szczegółowe:
Wydawca: QBN
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 114 s.
Wymiar: 196x125 mm
EAN: 9788396453488
ISBN: 978-83-9645-348-8
Data: 2023-01-25
21.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy Europa, w której żyjemy chyli się ku upadkowi Pewnie wiele dalibyśmy za to, żeby mieć dostęp do twardych danych, które potwierdzają lub obalają tę tezę. John Glubb w książce Cykl Życia Imperium i W poszukiwaniu środków zaradczych poszukuje sztywnych praw rządzących losami państw, które wpływają na losy innych nacji, a nawet świata. I znajduje je, dając czytelnikowi świetne narzędzie do analizy współczesności.

W kolejnej pozycji z serii Biblioteka Rządzących i Rządzonych Fundacji PAFERE John Glubb bierze pod lupę dzieje kilkunastu mocarstw i rozkłada je na kolejne fazy rozwoju. Przygląda się między innymi Imperium Rzymskiemu, Arabskiemu, imperium Mameluków czy Osmańskiemu oraz Wielkiej Brytanii. Stara się znaleźć prawidłowości właściwe każdej z faz oraz jak najwięcej punktów wspólnych. I pyta - czy imperium musi upaść
Podczas swej analizy porusza wiele interesujących kwestii. Zastanawia się na przykład nad rolą edukacji i uniwersytetów. Dlaczego waga wykształcenia rośnie w końcowej fazie trwania mocarstw Autor obserwuje także takie kwestie, jak wartości społeczeństw w poszczególnych etapach rozwoju mocarstw, ich organizację, aspiracje, a nawet skłonności do lenistwa czy upodobanie luksusu.

Atrakcyjność publikacji Glubb'a leży głównie w możliwości przyjrzenia się naszym czasom przez pryzmat jego analizy. Czy możemy wyciągnąć z historii wnioski dla nas samych dzisiaj i nie popełniać tych samych błędów
W drugiej części publikacji John Glubb stara się podać receptę na udane trwanie silnych państw. Część jego obserwacji jest ciekawa, niektóre mogą irytować. Wszystkie zaś są świetną okazją do dyskusji i przemyśleń. Cykl Życia Imperium to kolejna pozycja dla tych, którzy chcą zrozumieć mechanizm działania świata. Co ważne, książkę szybko się czyta. To lekcja historii w pigułce.

Książka "Cykl Życia Imperium" - John B. Glubb - oprawa miękka - Wydawnictwo QBN. Książka posiada 114 stron i została wydana w 2022 r. Cena 21.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.