pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Cudzoziemiec bez ojczyzny. Zapiski rodzinne
Tytuł książki:

Cudzoziemiec bez ojczyzny. Zapiski rodzinne

Autor książki:

Zbigniew Wilkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Atut
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 234 s.
Wymiar: 180x240 mm
EAN: 9788379773961
ISBN: 978-83-7977-396-1
Data: 2019-05-09
43.66  55.00  11.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Cudzoziemiec bez ojczyzny. Zapiski rodzinne - Zbigniew Wilkiewicz - opis książki:

Wspomnienia Zbigniewa Wilkiewicza są zapisem jego pierwszych 35 lat życia z Niemczech. To duży wycinek życia obcokrajowca bez ojczyzny, z polskimi i łotewskimi korzeniami, który wychował się na niemieckiej prowincji w dość skromnych warunkach. Książka podejmuje ważny i dyskutowany obecnie w Europie problem stopnia integracji imigrantów, którzy przez większość społeczeństwa są bardziej lub mniej akceptowani. Sam autor mówi: Jeżeli człowiek nosi w sobie dwie lub więcej kultur, jest dla wielu współczesnych ludzi osobą nieczytelną, ponieważ nadal dominuje model: ani jedno, ani drugie. Od wielu lat angażuję się na rzecz akceptacji modelu: zarówno jedno, jak i drugie, który zakłada, że nie tylko szanuje się swoją własną kulturę, ale także ceni się odpowiednio wszystkie inne kultury. Również ja musiałem się tego nauczyć, w prawie codziennie zajmującym mnie obciążonym przeszłością kontekście niemiecko-polskim. Swojej polskiej tożsamości w Niemczech nigdy się nie wypierałem, lecz ją pogłębiałem i wreszcie sprofesjonalizowałem. W ten sposób stałem się zawodowym Polakiem pośredniczącym między kulturami.

Zbigniew Wilkiewicz jest autorem wielu rozpraw i recenzji o politycznej, społecznej i gospodarczej sytuacji we wschodniej i centralnej Europie, zwłaszcza w Polsce. Tłumaczył liczne teskty beletrystyczne i rozprawy naukowe z polskiego na niemiecki.

Książka „Cudzoziemiec bez ojczyzny. Zapiski rodzinne” - oprawa twarda - Wydawnictwo Atut. Książka posiada 234 stron i została wydana w 2019 r. Cena 43.66 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Cudzoziemiec bez ojczyzny. Zapiski rodzinne"
Produkty podobne:
Z Lublina na oceany - okładka książki
Z Lublina na oceany Zbigniew Sak
Trzy czwarte Wspomnienia - okładka książki
Trzy czwarte Wspomnienia Nadzieja Drucka
Rutka - okładka książki
Rutka Zbigniew Białas