pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cudzoziemiec bez ojczyzny. Zapiski rodzinne

Autor książki:

Zbigniew Wilkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Atut
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 234 s.
Wymiar: 180x240 mm
EAN: 9788379773961
ISBN: 978-83-7977-396-1
Data: 2019-05-09
48.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wspomnienia Zbigniewa Wilkiewicza są zapisem jego pierwszych 35 lat życia z Niemczech. To duży wycinek życia obcokrajowca bez ojczyzny, z polskimi i łotewskimi korzeniami, który wychował się na niemieckiej prowincji w dość skromnych warunkach. Książka podejmuje ważny i dyskutowany obecnie w Europie problem stopnia integracji imigrantów, którzy przez większość społeczeństwa są bardziej lub mniej akceptowani. Sam autor mówi: Jeżeli człowiek nosi w sobie dwie lub więcej kultur, jest dla wielu współczesnych ludzi osobą nieczytelną, ponieważ nadal dominuje model: ani jedno, ani drugie. Od wielu lat angażuję się na rzecz akceptacji modelu: zarówno jedno, jak i drugie, który zakłada, że nie tylko szanuje się swoją własną kulturę, ale także ceni się odpowiednio wszystkie inne kultury. Również ja musiałem się tego nauczyć, w prawie codziennie zajmującym mnie obciążonym przeszłością kontekście niemiecko-polskim. Swojej polskiej tożsamości w Niemczech nigdy się nie wypierałem, lecz ją pogłębiałem i wreszcie sprofesjonalizowałem. W ten sposób stałem się zawodowym Polakiem pośredniczącym między kulturami.

Zbigniew Wilkiewicz jest autorem wielu rozpraw i recenzji o politycznej, społecznej i gospodarczej sytuacji we wschodniej i centralnej Europie, zwłaszcza w Polsce. Tłumaczył liczne teskty beletrystyczne i rozprawy naukowe z polskiego na niemiecki.

Książka "Cudzoziemiec bez ojczyzny. Zapiski rodzinne" - Zbigniew Wilkiewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Atut. Książka posiada 234 stron i została wydana w 2019 r. Cena 48.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.